SİYASET
Giriş Tarihi : 05-04-2021 10:45   Güncelleme : 05-04-2021 10:45

103 Emekli Amiralin Montrö bildirisine Özyanık destek verdi 'İyi Niyetle Kaleme Alınmıştır'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 103 emekli Amiralin yayınladığı montrö bildirisine tepki göstererek " Bu bir zevzekliktir" dereken İyi Parti'nin Rizeli İl Başkanı Ayşegül Özyanık " İyi niyetle kaleme alınmıştır" dedi.

103 Emekli Amiralin Montrö bildirisine Özyanık destek verdi 'İyi Niyetle Kaleme Alınmıştır'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 103 emekli amiralin açıklamasına ilişkin, "Emekli amirallerin canı sıkılmış ve gece bir bildiri yayımlamışlar. Kişisel fikrimi söylüyorum, bu bir zevzekliktir. Bu zevzekliklerden Türkiye çok çekti." dedi.

İL BAŞKANI ÖZYANIK BİLDİRİYE DESTEK VERDİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in partisinin Rize İl Başkanı Av. Ayşegül Özyanık ise Akşener’in aksine bildiriye destek vererek, bildirinin iyi niyetle kaleme alındığını kaydetti.İl Başkanı Özyanık, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, “Amirallerimiz tarafından iyi niyetle kaleme alındığı içerikten de anlaşılan, ancak önü arkası yeterince düşünülmeden ve siyasete ne şekilde tesir edeceği değerlendirilmeden üstelik gece yarısı yayınlanan bir metin iktidara milletimizin gerçek gündemini gizleme fırsatı sunmuştur.Bununla birlikte bu metinden darbe iması çıkarmak da; fetö ile yıllarca mücadele etmiş, Mavi Vatan doktrinini ortaya koymuş şerefli askerlerimize hakaret etmek de vatandaşın gerçek gündemini dile getiremeyenler için bir acziyettir.Metnin içeriğini muhalefet yaklaşık 1 haftadır sert bir şekilde zaten dile getirmektedir. Umarım bundan sonra amirallerimizin bilgi ve birikimleriyle oluşan benzeri kıymetli uyarılar ve hassasiyetler siyasetçi ve uzman kimlikleriyle yapılır. İktidarın kötü niyetine kurban gitmez.” dedi.

Montrö bildirisine imza atan amirallere gözaltı

Bildiriyi TCK'nın 316. maddesi kapsamında soruşturan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, bildiriye öncülük eden isimleri tespit ettiği, o isimlerin ifadeye çağrılacağı bildirildi. Öte yandan bu sabah 14 amiral hakkında gözaltı kararı verildiği; amirallerden Cem Gürdeniz ve Türker Ertürk'ün de içlerinde olduğu 10 ismin gözaltına alındığı öğrenildi. Evlerde arama yapıldığı açıklandı.

İşte İyi Parti İl Başkanı Özyanık'ın paylaşımı