Rize Haber, Rize haberleri, Sondakika Rize haberleri
HV
05 EKİM Çarşamba 00:01

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yüksek kira bedeli alanlar en büyük darbeyi yiyecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Balkan Turu dönüşünde uçakta gazetecilere yaptığı açıklamada 13 Eylül'de duyurulacak Sosyal Konut Projesi'yle yüksek kira bedeli alanların en büyük darbeyi yiyeceğini söyledi.

SİYASET
Giriş Tarihi : 09-09-2022 15:31
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yüksek kira bedeli alanlar en büyük darbeyi yiyecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Balkan turu dönüşünde uçakta gazetecilere yaptığı açıklamada 13 Eylül'de duyurulacak Sosyal Konut Projesi'yle yüksek kira bedeli alanların en büyük darbeyi yiyeceğini söyledi.

Duyurulacak projenin 250 bin konut, 100 bin altyapılı konut arsası içerdiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, dileyen vatandaşların arsayı satın alıp kendilerinin de konut yapabileceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sosyal Konut Projesi ve yüksek kiralarla ilgili yaptığı açıklama şöyle;

"Bu kampanyanın vatandaşımızı çok çok olumlu istikamette etkileyeceğine inanıyoruz. Burada sadece konut değil, aynı şekilde arsa projemiz var. 250 bin konut, 100 bin altyapılı konut arsası içeriyor. İcabında vatandaş “ben kendim yapacağım” diyorsa, onlara da “buyur kardeşim, 100 bin arsa var, kendin de yapabilirsin” diyoruz. Ayrıca 10 bin sanayi sitesiyle vatandaşımıza kendi işini kurma imkanı da sağlanacak. Gençler, emekliler, engelliler, şehit yakınları ve gazilere yönelik özel kontenjanlar olacak. Vatandaşlarımıza böylece ev sahibi olabilme kolaylığı sunuyoruz. Bunlarla birlikte inanıyoruz ki yüksek kira bedeli almak suretiyle korsanlık yapanlar da burada en büyük darbeyi yiyeceklerdir."

AdminAdmin

Deneme Bonusu Veren Siteler Güncel Haberler Tatvan Haber