RİZE
Giriş Tarihi : 16-01-2021 23:31   Güncelleme : 17-01-2021 17:56

Fındıklı Ziraat Odası Çalışanları ve Başkan Özsoy'dan Köseoğlu'na Sert Yanıt

İyi Parti Fındıklı İlçe Başkanı Soyhan Köseoğlu bu kez Fındıklı'da bulunan STK'lar hakkında sosyal medya hesabından eleştirilerde bulundu.

Fındıklı Ziraat Odası Çalışanları ve Başkan Özsoy'dan Köseoğlu'na Sert Yanıt

Hiçbir parti ve siyasi kurum Sivil Toplım örgütlerinin üstünden prim yapmaya çalışmasın diyerek "Bırakın AKUT'u bırakın DERELERİN KARDEŞLİĞİ PLATFORMUNU bırakın ESNAF ODALARINI bırakın ZİRAAT ODASINI. ZİRAAT ODASI köylümüzün çifçimizin emekçinin bir araya gelip kurdukları ve verdikleri aidatla ayakta duran güzide bir kuruluştur.Aynı şekilde Ziraat odası Başkanı siyasi kimliğini alenen belli edip bir siyasi partinin veya bir kurumun yanında durması doğru olmadığını düşünüyorum. Ziraat Odası üstünden kimse şov yapmasın Ziraat Odasının fide dağıtacak gücü ve kapasitesi vardır. Hiç kimse bu kuruluşları kendine arka bahçe yapmaya çalışmasın hiç bir kurum bu kuruluşları yönetmeye çalışmasın herkesin yapacağı bir şey var bu kuruluşlara karşılıksız destek olsun! " dedi.


TEK İSTEĞİMİZ VAR
Köseoğlu "Bu kuruluşların başkanlarından tek bir isteğimiz var herkese aynı mesafede yaklaşsınlar, kendilerini siyasi bir kuruma monte etmesinler.Her düşünceye her siyasi görüşe sahip insanlarla hep birlikte FINDIKLI olalım." ifadelerini kullandı.


Fındıklı Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Özsoy İyi Parti İlçe Başkanı Soyhan Köseoğlu'nun STK'lara Fındıklı Belediyesinin arka bahçesi olmayın sözlerine tepki göstererek "Sayın ilçe başkanı Soyhan Köseoğlu kurumumuzu da zan altında bırakan bir açıklama yapmıştır." dedi.


Fındıkli Ziraat Odası Başkanı Özsoy Ziraat odalarının bugüne kadar Fındıklı halkı ve kamu yararına işler yaptığını söyleyerek "Ziraat Odası kurumumuz geçmişten bugüne üyeleri ve yurttaşları ile birlikte kamu yararına çalışmıştır. Hiçbir siyasi parti ile çalışmamış, hiçbir siyasi görüş ortaya koymamıştır. Üyeleri ve yönetim kurulu birbirinden farklı birçok siyasi görüşe sahip kişilerden oluşmaktadır.  Ziraat Odaları kanunda yazılı esaslar uyarınca meslek hizmetleri görmek, çiftçinin müşterek ihtiyaçlarını karşılamak, mesleki faaliyetlerini kolaylaştırmak, çiftçilik mesleğinin genel menfaatlare uygun olarak gelişmesini sağlamak, çiftçilikle iştigal edenlerin mesleki hak ve menfaatlerini korumak amacı ile kurulan tüzel kişiliğe sahip kamu kurumu niteliğindedir." ifadelerini kullandı.


Kamu kurumları ile işbirliği içerisinde çalışması yasalarca belirlenmiştir


Kamu kurumları ile işbirliği içerisinde çalışması yasalarca belirlenmiştir diyerek sözlerine devam eden Başkan Özsoy: "Belediyemiz de bir kamu kurumudur ve işbirliği içerisinde güzel işler başarılmıştır. Bu anlamda destekleri için teşekkür ediyor, herkesten de kamu yararına yapmış olduğumuz bu çalışmalarda destek bekliyoruz. Bu tür tartışmalar içerisine sokulmaktan hoşnut olmadığımızı ve olmayacağımızı belirtir, tüm vatandaşlarımıza saygılarımı sunarım." dedi.


Yapılan bu paylaşımın ardından Fındıklı Ziraat odası çalışanlarından cevap geçikmedi. Fındıklı Ziraat odası çalışanlarıda Fındıklı Ziraat odası Sosyal medya hesabından paylaşım yaparak İyi Parti Fındıklı ilçe başkanı Soyhan Köseoğlu'na cevap verdi. 


Fındıklı Ziraat Odası çalışanları Fındıklı Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Özsoy'a ve ekibine şov yapıyor diyenlere cevabımızdır diyerek" 6 yıl önce ekibi ile birlikte seçilip fındıklı zıraat odası yönetim kurulu başkanı olan mehmet ali özsoy’a ve ekibine şov yapıyor diyenlere  çalışanlar olarak cevabımızdır. 6 yıl önce 2 çalışanla teslim aldıkları odada bu gün 16 çalışan var, Kiralık hizmet binası ile teslim aldıları odanın 1 milyonun üzerinde değer biçilen iki adet bitişik dükkanı satın alarak fındıklımızın köylüsüne ,çifçisine,emekçisine yakışan hizmet binası ve iktisadi işletmeyi sizinde dediğiniz gibi  güzide kuruluşumuz fındıklı ziraat odasına kazandırdılar." denildi.


 Paylaşımın devamında "60 metre karelik 2 adet sera ile 120 metre kare üretim alanı teslim alıp şu an  6 ayrı nokta  200 kat büyüyerek 19.000 metre karesini fındıklı belediyesinin tahsis ettiği toplamda 25.000 metre  karede üretim yapıyoruz. Türkiyede hiçbir odada olmayan bir uygulamayla üreticinin piyasanın en yüksek fiyattan kivisini satmasını sağladılar.


 Türkiyede devletin bile bu güne kadar desteklemediği kiviye destekleme pirimi ödediler.
Bölgemizde kaybolmaya yüz tutmuş 100 civarında meyve çeşidini yalovadan profosyonel aşıcı getirerek bu güne kadar 60.000 aşı yaparak atalarımızdan miras kalan değerlerimizin yaşamasını sağladılar.
Ülkemizde ve bölgemizde hibrit tohumlara esir düştüğümüz bu dönemde ordu’dan artvin’e kadar başlatığımız büyük kampanyayla topladığımız geleneksel tohumları toplayıp fındıklı belediyesinin odamıza tahsis ettiği üretim alanlarımızda yine belediyenin kurduğu seralarda çoğaltarak belediye personelleri ile birlikte,geçen yıl 100.000 fideyi bedelsiz dağıttık.Odamızı zarara uğratmamak adına belediyenin bütün iş makinaları ile üretim alanımızdaki çalışmalarımızı sıfır maliyetle odaya yük olmadan çalışmalarımızı yürüttük.Bu vesile ile fındıklı belediye başkanı ve personellerine bir kez daha teşekkür ediyoruz.


Başkanımız ve ekibi geldikten sonra her yıl 18 mart çanakkale şehitlerimizi anma gününde ilçemizdeki şehit mezarlarının temizliğini ve bakımını yaparak çiçeklendiriyoruz. 


Son üç yılda 680.000 tüpte çay fidanı yetiştirip üç yıl önce 7 tl olan piyasayı 3 tl ye düşmesini sağladılar.
Fındıklı halkının ve üreticilerimizin özel hastahanelerden indirimli hizmet alması için medikal park ve imperyal hastahaneleri ile anlaşma yapıldı.


6 yılda  yapılanları yazmaya devam etsek sayfaları doldurur.Göreve başladıkları günden bu güne kadar işini gücünü bırakıp bütün mesaisini fındıklı ziraat odasına ayıran başkanımız ve ekibini ŞOV yapmakla suçluyorsunuz.


1963’te kurulan ve 58 yıllık mazisi olan bir kuruluşta bu kadar kısa sürede bu kadar büyük işleri yapan başkan ve ekibine ŞOV yapmayın diyorsunuz.


Bu güne kadar toplum çıkarına ve menfatine hiçbir icraatını görmediğimiz ve duymadığımız siz başkanımıza ve ekibine sosyal medyadan çamur atarak siyasi rant kovalayıp fındıklı halkına hizmet ettiğinizimi sanıyorsunuz." ifadeleri kullanıldı.