SPOR
Giriş Tarihi : 30-06-2020 16:25   Güncelleme : 30-06-2020 16:31

Oğulcan Çağlayan Cephede Savaşırken Kaçmıştır

Oğulcan Çağlayan, Çaykur Rizespor ile sözleşmesinin ardından Rizespor Basın Sözcüsü Hasan Yavuz Bakır sert tepki gösterdi.

Oğulcan Çağlayan Cephede Savaşırken Kaçmıştır

Çaykur Rizespor Mehmet Cengiz Spor tesislerinde basın toplantısı düzenleyerek gazetecilerle bir araya geldi. Oğulcan Çağlayan’ın sözleşmesini fesih etmesiyle alakalı konuşan Bakır Oğulcan Çağlayan’ı sert bir dille eleştirdi.

Rizespor’un ligde kalma savaşında Oğulcan Çağlayan’ın cepheyi terk ederek kaçtığını söyleyen Rizespor basın sözcüsü Bakır: “Oğulcan Çağlayan cephede savaşırken cepheyi terk etmiştir. Oğulcan Çağlayan’ın bu şartlarda kaçmış olması Atatürk’ün Türk futbolu için söylediği Zeki, Çevik, Ahlaklı sözüne aykırı bir davranıştır. Oğulcan kendi davasında opsiyon durumunda haklı olur ve ya olmaz, bu ayrı bir konu. Oğulcan ligin bitimine 6 hafta kala bu takımın sakatlarının olduğunu bildiği halde kendi pozisyonunda bu takımın altarnatifi olmadığını bildiği halde bu takımın kalan 6 maçta Oğulcan’ın kalan 6 maçta oyunun ihtiyacı olduğunu bildiği halde ve 6 maç sonrasında opsiyon durumunun herhangi bir şekilde kaybetmeyeceğini bildiği halde Oğulcan Cephe’de savaşırken bırakıp kaçmıştır. “ ifadelerini kullandı.

Bakır: “Rizespor kulübü geçtiğimiz yıl Oğulcan Çağlayan için yaklaşık bir buçuk milyon Euro bon servis bedeli ödeyip almıştır oyuncuyu.  Gelecek vaad eden bir oyuncu olduğu için. Büyün bunları yapmışken 6 maç daha sabretseydi en azından bu takım savaşırken, ligde kalma yarışında savaşırken bende o savaşta o cephede omuz omuza savaşayım deseydi, lig bittikden sonra opsiyon konusunda belkide taraftarda ona destek verecekti.

Ama bugün burada maalesef Oğulcan cephede savaşan arkadaşlarını terk etmiş arkadaşları yalnız kalmıştır. Bunun kararını kamuoyuna veriyorum. Bunu da belirtmek istiyorum, Oğulcan Çağlayan’ın opsiyon durumu ayrı bir konu fesih durumu ayrı bir konu. Fesih yapmasıyla opsiyon durumunun hiçbir bağlantısı yok.” diye konuştu