BİYOGRAFİ
Giriş Tarihi : 17-06-2021 11:52   Güncelleme : 17-06-2021 11:52

Öykü Serter kimdir, kaç yaşında, nereli? Şef Akademi sunucusu Öykü Serter'in biyografisi

Şimdiye dek birbirinden ünlü programların sunuculuğunu üstlenen Öykü Serter, bu kez Şef Akademi yarışmasıyla izleyicilerin karşısına çıkıyor. Biyografisi, yaşı ve memleketi ile ilgili aramalar olan Öykü Serter hakkındaki bilgileri bir araya getirdik...

Öykü Serter kimdir, kaç yaşında, nereli? Şef Akademi sunucusu Öykü Serter'in biyografisi

Birbirinden farklı formatta programların sunuculuğunu üstlenen Öykü Serteri yeni yarışma Şef Akademi ile yeniden gündemde.

ÖYKÜ SERTER KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Öykü Serter, 26 Şubat 1975'te Ankara'da dünyaya geldi. Sırasıyla TED Ankara Koleji, Galatasaray Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi'nde öğrenim gördü. Ayrıca kurbağalama branşında yüzücüdür.

Capital Radio'da DJ olarak medya sektörüne girdi. Daha sonra Number 1 FM'de ve Cine5'teki 5T5 adlı programda görev aldı. Biri Bizi Gözetliyor, Akademi Türkiye ve Anadolu Rüzgarı programlarının sunuculuğunu üstlendi.

2006'da Ragga Oktay ile birlikte B.U.M. adlı yarışmayı hazırladı. 2011'de jürisinde Ajda Pekkan, Ertuğrul Özkök ve Sertab Erener'in olduğu Star Akademi programını sundu.

2014'te Bu Tarz Benim, 2015'te İşte Benim Stilim, Rising Star Türkiye ve Fenomen programlarının sunucusu oldu. Mart 2016'da Elele dergisinin kapağında yer aldı.