RİZE
Giriş Tarihi : 05-04-2021 11:11   Güncelleme : 05-04-2021 11:11

Özyanık: 'Kimse beni darbe yanlısı göstermeye kalkmasın'

İyi Parti Rize İl Başkanı Özyanık 103 Amiralin Montrö bildirisinin iyi niyetle kaleme alındığını ifade etmişti.

Özyanık: 'Kimse beni darbe yanlısı göstermeye kalkmasın'

103 Amiralin gece yarısı Montrö bildirisini yayınlamasının ardından Rize İyi Parti İl Başkanı Sosyal medya hesabından bildirinin iyi niyetli olduğunu kaydederek desteklenir yönede yazılar yazmıştı. Kamuoyunun tepkileri ardından yine sosyal medya hesabından yazılı açıklama yapan Özyanık " Kimse beni darbe yanlısı göstermeye kalkmasın" diyerek tepki gösterdi. 

 HERKES HADDİNİ BİLSİN

Bir önceki paylaşımın yanlış taraflara çekildiğini söyleyerek " Herkes haddini bilsin" şeklinde haberi yapan gazetecileride tehtit eden İyi Parti Rize İl Başkanı Ayşegül Özyanık: "Bu ülkede kimse darbeye yeltenemez ve darbe iması dahi yapamaz. İYİ Parti Demokrasinin karşısında olabilecek hiç bir düşünce ve eylemin içinde olmamıştır. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener de bunu net bir şekilde ifade etmiştir. Karşısında durmuştur. Özellikle belirtmem gerekir ki, hiçkimse ve hiçbir kuruluş benim ifade ettiklerimi bağlamında kopararak beni darbe yanlısı gibi göstermeye kalkışmasın."

Geçmişte İyi Parti Güneysu ilçe Başkanı Ali Rıza Öztürk tarafından Fetöcü İl başkanı suçlamasıyla karşılaşan Özyanık açıklamasının devamında " Her türlü darbenin veya girişimin karşısında oldum, olmaya da devam edeceğim. Bir işgüzar gazetecinin algı haberiyle düşüncelerim çarpıtılmasın. Bu metnin yayınlanma zamanını ve şeklini asla kabul etmiyorum. Bu nedenle emekli amirallerin TOPLU halde ve darbe çağrışımı yapacak şekilde GECE YARISI yayınlamaları asla doğru olmamıştır, tasvip etmemiz mümkün değildir. Amiraller elbette bu metni darbe yapmak veya darbe çağrısı yapmak için kaleme aldıklarına inanmıyorum. Çünkü buna hiç bir gücün tevessül ve cesaret dahi edemeyeceğini biliyorum. Millet iradesi 15 Temmuz’da darbeci hainlere gereken cevabı verdiği için bunu aklından geçirmek kimsenin haddine değildir. Böyle bir imaya sebebiyet verecek metni buna rağmen yayınlamak ise olsa olsa iyiniyet olabileceğini ifade ettim. Üstelik buna rağmen amirallerimizin muhalefetin de sert bir şekilde dile getirdiği konuları bir bildiriyle dile getirmeleri en basit tabirle işbilmezlik olarak tarif edilebilir. Benim ifadelerimden buradan kimseye ekmek çıkmaz. Herkes haddini bilsin." dedi.

İLGİLİ HABER

103 Emekli Amiralin Montrö bildirisine Özyanık destek verdi 'İyi Niyetle Kaleme Alınmıştır'