RİZE
Giriş Tarihi : 27-03-2021 09:00   Güncelleme : 27-03-2021 17:18

RTEÜ’NÜN HAZIRLADIĞI ÇAY KANUN TASLAĞI TİCARET BORSASI GÜDÜMÜNDE HAZIRLANIYOR

Çay Üreticileri Dayanışma Derneği (ÇAYÜDAD) başkanı Mustafa Mavi Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin hazırladıüı Çay Kanun Taslağının Ticaret Borsası güdümünde olduğunu söyleyerek herkesin dikkatlı olması gerektiğini söyledi.

RTEÜ’NÜN HAZIRLADIĞI ÇAY KANUN TASLAĞI TİCARET BORSASI GÜDÜMÜNDE HAZIRLANIYOR

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin hazırlamış olduğu Çay Kanun Taslağı çalışmasının Rize Ticaret Borsası başkanı Mehmet Erdoğan’ın güdümünde gizli kapaklı yapıldığını söyleyen Çay Üreticileri Dayanışma Derneği (ÇAYÜDAD) Başkanı Mustafa Mavi siyasi partilere çağrıda bulundu. 

Siyasi partilere çağrıda bulunan ÇAYÜDAD Başkanı Mustafa Mavi “ Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin hazırlamakta olduğu Çay Kanun taslağının Mehmet Erdoğan’ın bünyesinde gizli kapaklı yapıldığı vatandaşlara bu kanun taslağının mükemmel bir şekilde yapıldığını diyecekler. Nasıl bir kanun taslağı olacağını bilmiyoruz. Akıllarda bir soru işareti var. Üretici olarak herkesin buna sahip çıkması gerekiyor.” Dedi.

Mavi: “Bu bilinçde olmazsak sanki Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi tek başına tüm çayın paydaşlarıyla görüşerek bir kanun yapmış havası yaratıyor. Bu böyle değil. Hazırladıkları kanun taslağı gizli gizli yapılıyor. Ticaret Borsasının perde arkasından yaptığı yönettiği bir taslak hazırlanıyor. Bunun için herkesin dikkatli olması lazım. Özellikle de siyasi partilerin bu konuda üreticinin yanında olmasını istiyoruz.” Dedi.