SAĞLIK
Giriş Tarihi : 26-07-2020 18:54   Güncelleme : 26-07-2020 18:54

Su Uyur Corona Uyumaz!

Rize'de artan koronavirüs vakalarından sonra uyarılar peş peşe gelmeye başladı.

Su Uyur Corona Uyumaz!

Recep Tayyıp Erdoğan Üniversitesi Rize Araştırma Hastanesi eski Başhekimi Hasan Türüt vatandaşları Koronavirüse karşı uyararak “Su uyur, Corona uyumaz” dedi.

Recep Tayyıp Erdoğan Üniversitesi Rize Araştırma Hastanesi eski Başhekimi Hasan Türüt, vatandaşları uyararak özellikle dışardan gelen vatandaşlarla görüşmemeleri konusunda uyarılarda bulundu. Türüt açıklamasında, “Maalesef beklentiler olmadı. Yazın dendi ki virüsün yayılması azalır, mutasyon yapar vs. deniyordu. Bu gerçekleşmedi. Yayılma hızından bir şey kaybetmediği Rize’mizde görülen vaka sayısı ile anlaşılıyor” dedi.

Recep Tayyıp Erdoğan Üniversitesi Rize Araştırma Hastanesi eski Başhekimi Hasan Türüt, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Belki erken tanı ve erken müdahale etkisi veya başka henüz ispatlanmamış sebeplerle ağır seyretme sıklığı nispeten daha az gibi görülüyor. O da şimdilik. Ancak bu virüsün kimde nasıl bir tesir edeceği belli değil. Genç birini bile öldürebilir. Geçen gün çok yaşlı olmayan bir hastanın tomografisini gördüm gerçekten akciğerde sağlam bir yer bırakmamıştı. Rize maalesef alarm veriyor. Beklediğimden çok daha fazla vaka oldu. İpin ucu kaçmadan( kaçmış da olabilir) lütfen duyarlılık seviyemizi ciddi oranda artıralım. Dışardan gelen vatandaşlarımız mutlak belli bir süre izole kalsınlar, ayıp olur görüşmesek demeyelim ne olur. Bu işin şakası yok. Tüm Rizeli hemşerilerim lütfen birbirimize anlatalım yeniden durumun ciddiyetini”  dedi.