RİZE
Giriş Tarihi : 11-02-2020 22:50

TOKİ ÇEKİLİŞ TARİHİ ve KURAYA HAK KAZANANLAR

Heyecan dorukta...TOKİ kura çekilişi için sabırsızlık devam ediyor. Rize'de 3+1 ve 2+1 Konutlara girmeye hak kazananların listesi yayınlandı.

TOKİ ÇEKİLİŞ TARİHİ ve KURAYA HAK KAZANANLAR

Toplu Konut İdaresi Başkanlığının "100 Bin Sosyal Konut Projesi" kapsamında Rize’de yapılacak 2+1 konutların kurasına girmeye hak kazananların isim listesi açıklandı. Toplu Konut İdaresi Başkanlığının "100 Bin Sosyal Konut Projesi" kapsamında Rize’de yapılacak 2+1 ve 3+1 olmak üzere toplam 700 konut için yaklaşık 15 bin başvuru yapıldı.


TOKİ KURA ÇEKİLİŞİ NE ZAMAN?


TOKİ Kura çekilişi için heyecanlı bekleyiş günden güne artıyor. TOKİ ev başvurusunda bulunan ev sahibi adayları, TOKİ kura çekilişinin yapılması için sabırsızlanıyor. TOKİ'den yapılacak bir duyuruyu merakla bekleyen ev sahibi adayları, TOKİ kura çekilişi ne zaman aramasına yoğun ilgi gösteriyor.
TOKİ kura çekilişi için 15 Şubat Tarihi ön görülmekte. Henüz resmi bir açıklama yapılmadı fakat, olayrize.com haber sitemizin sağlam kaynaklardan edindiği bilgi bu şekilde. 


Kura tarihini henüz açıklamayan TOKİ, başvuru şartlarını taşıyan ve kuraya girmeye hak kazanan vatandaşların isim listesini açıkladı.


Olayrize.com Sizin için 3+1 daireler ve 2+1 dairelerin kuralarına girmeye hak kazananların listesine ulaştı. Gün boyu listenin tamamını sizlere aktardık ve şimdi tamamını aktarıyoruz. 


TOKİ KİMLERE KREDİ VERİYOR?
1. Faizsiz Konut Kredisi olarak şehit ailelerine, maluller ile dul ve yetimlerine (Malullerden sadece 3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamına giren terör malulleri bu krediden yaralanmaktadır.), 2. Taşınmaz kültür varlıklarının bakımı, onarımı ve restorasyonu için gerçek ve tüzel kişilere.


TOKİ’den konut satın alanlara tapuları ne zaman teslim ediliyor?


TOKİ’den konut alanlara tapuları borçlarının bitiminden sonra teslim edilmektedir.


KONUTUMU DEVREDEBİLİRMİYİM?
Alt gelir grubu projelerinde hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutların borçları bitene kadar devredememektedir. Ayrıca alıcı veya ailesinin, borç bitene kadar sözleşme imzalanan konutta ikamet etmesi koşulu aranmaktadır.


 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-GAZETE
 Trabzon yerel basınından şampiyonluk sesleri
ANKET OYLAMA TÜMÜ
SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ
E-Bülten Kayıt
Haberler Son Dakika Haberleri Haber Siteleri