DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000

Bayram Arif TURAN
Bayram Arif TURAN
Giriş Tarihi : 30-05-2020 17:06

BU VEBAL KİMİN

SAYIN GENEL MÜDÜRÜM…..

MÜDÜRBEY… Haliyle Artvin den Giresun ‘na kadar geniş Yaş çay Hasat’ı yapılan bölgelerde hangi bölgelerde yaprağın olgunlaştığını bilemezsin doğaldır ,haklısın da. Sizlerin gözü kulağı bu bölgelerdeki Fab. Md. ve Tarım kısım Md. leridir. Şayet, bölge arazilerinden gelen bilgiler doğrultusunda kampanyayı geç  açmışsanız, sizleri yanıltan görevlileri görevden alınız.Şayet siz hiçbir çalışanınıza danışmadan kampanyayı geç açmışsanız,sıkıntı yaşayan üreticilerin vebalı sızındır. Bütün üreticiler bilir ’ki, Kemalpaşa dan Of’ a kadar sahil şeridinde çay üst bölgelerden erken gelir, kampanya erken açılıp bu bölgeler birazcık rahatlar. Sonrasında üst bölgeler hasat’a başlayınca birkaç gün kontenjan avantajı bu bölgelerdeki üreticiye sağlanmış olunurdu.Bu geçen yıla kadar her Gn Müdür zamanın da böyle olmuştur.Kampanyanin geç açılma kararı  Eğer ’ki bizzat sizin hiç kimseye danışmadan almış olduğunuz kararsa,bikesinki bizlerin içinden çıkan Yusuf Ziya ALİM Bey,üreticiyi üzmüştür.Kampanya erken acilip Sahil kesimini rahatlamasi üst bölgelerinde rahatlamasına vesile olurdu.Bu kampanyanın  geç açılmasının sonucunda her bölgede çay aynı anda gelmesine vesile olduki,yaş çay bollugundan üreticilerinde çaygeciyor korkusundan volelervurulmasına neden olduki ÇAYKUR idareci ve Müdürü krizi iyi idare edemedi.

TİÇARET BORSASI:

Sayın Mehmet ERDOGAN bey çay taban fıyatı açıklandığında bu yılın zor geçeceğini düşünerek beklide size bu ilde destek veren tek kalemim(sizi sürekli eleştirmeme rağmen). Fakat bazı üyelerinizin alım kampanyasından memnunmuşsunuz lütfen açıklayınız, bilsin bu üretici.. 

BORSA MEÇLİS BAŞKANI: 

Resul OKUMUŞ bey,Görsel ve yazılı basında sürekli takıp ettim açıklamalarınız bu ilin yaş ve kuru çay reçetelerini alt altta bütün samimiyetinizle ifade ettiğinizi düşünüp Ticaret Borsası hakkındaki olumsuz düşüncelerimden arınmama neden olmuştunuz. Öyle ’ki üç beş Ma..s.uz kaçak çay ithal edenlerden dolayı, her sanayıcı töhmet altına kalıyoruz diye ifadeler dede bulundunuz.2.700 tl nin altinda   yaş çay alımı yapan sanayıcılar hakkın da ne açıklama yapacaksınız bekliyoruz.

ZIRAAT ODASI ve MUHTAR DERNEGİ:

Sayın PALIÇ, Siz, açıklamalarınız da kapalı toplantılarda alınan kararları açıklayın deme lüksünüz yok, siz bu üreticinin gözü kulağı sesisin. Çıkıp sizleri aldatan yanı üretiçileri verdiği sözleri yerine getirmeyenleri açıklayınız, sizin nezdinizde üreticileri aldatan kimlerdir bilelim… 

Sayın SAKAL, Toplantılarda kim ne dedi, Kimler verdiği sözleri tutmadı gibi açıklamada bulunamazsınız sizler bu ülkede halkın oylarıyla seçilen halkı bilgilendiren köprü vazifesindeki şahsiyetsiniz. Olmadı başkan olmadı, çıkın sözünde durmayanları açıklayın.  

GELELİM CAYKURDAN SONRA EN BÜYÜK SANAYICIYA ‘’’DOĞUŞ,,,,

Sayın, Süleyman ve Alpaslan KARAKAN. Dedeniz (karamer dede rahmet olsun ruhuna)Rize’nin en büyük yaş çay üreticisi ayni zamanda Celepçi idi, köyünde ve yedi para köyü kıtlık zamanda yediren MÜSEF dostu idi. Allah aşkına dedenize hiç mi çekmediniz. Kapitalizmin en acımasız uygulamasını komşularınıza hemşerilerinize ne diye uyguluyorsunuz. Evet, ilimize ölümsüz hizmetlerde bulundunuz bundan sonra da bulunacaksınız. Fakat, Özel sektör fab.larının dinamosu olduğunuzdan mı nedir, bu alım kampanyanız. Üreticilerin bedduasına neden olduğunu duymazmışsınız. Lütfen sayın KARAKANLAR, sizden sadece bu nezih halk ’in istediği sizlerin çalıştırdığınız insanlardan ve bayilerinizden istediğidir, fazla bir şey istenmiyoruz, nedir bunlar. Hatırlatayım. Ticaret Ahlak, etik değerlerine uygun adil ve sağlam değerlere oturmuş işbirliği. Toplumsal değerlere saygılı, çevre ve insan değerlerine duyarlı, yasalara tümüyle bağlı, helal ürün paketleme ve satış ticari anlayışı. Sayın DOĞUŞ sen bunları istiyorsun da hangi birini üreticiye uyguluyorsun. Haaaa,haaaaa sırtını yaslamışsın he  kuru çay ın yok sa nasılsa temin ediyorum diyorsun ÖYLEMİ….Yapma yapma bu millet bir kere hımmmmm derse, ters yüz olursun. Oynama bu milletin rızkıyla. 

Sayın ALİM bey. Pazarlama departmanının çalışmadığından, Özel’e Fab. Sahiplerine çay satışı yapıyorsun. Bu satış işlerini gözden geçirmeni dileriz. Özel sektöre satılan çay in kar marjını ’da gelecek nemanın vadesini de biliyoruz. Pazarlama departmanın dakı her çalışanı lütfen sahaya sürünüz, oturarak mal satılmaz. Özel sektöre satılan her kuru çay rekabet gücünü hem ÇAYKUR hem de diğer özel fab. nezdinde olumsuz etkiler. Tembelliktir Özel çay Fab.lara kuru çay satışı.

SAYGILARIMLA. Bayram Arif TURAN

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Merve Boluğur tatilde