DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000

Sefa İçen
Sefa İçen
Giriş Tarihi : 18-04-2020 17:46

Evde kalma sürecini gençler nasıl değerlendirmeli

Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar, 
Ülkemizi tehdit altına alan corona virüs(covid-19)salgını  sebebi ile ben de dahil olmak üzere tüm gençlerimiz evlerimizdeyiz. Bu durumdan pek hoşlanmamış olsak da geleceğimiz ve sağlığımız için evde kalma talimatlarına uymalıyız. Peki evde kalma sürecini nasıl değerlendirebiliriz?


 İlk olarak sabah kalktığımız zaman normal yaşamımızda dışarı çıkmadan önce nasıl giyiniyor isek aynı şekilde giyinip, saçlarımızı tarayıp, üstümüze güzel kokular sürüp güne başlayabiliriz. Bunu yapmamızdaki amacımız günlük motivasyonumuzu arttırmak veya yüksek tutmak.EBA ders saatlerine katılmayı da bir alışkanlık haline getirelim neticede eğitimin sonu değil.  Dersimizi dinledik, konu tekrarımızı yaptık,  peki bundan sonraki saatlerde  ne yapabiliriz? Biraz bunlardan konuşalım.


 Spor egzersizleri yaparak pasif yaşamdan kurtulabiliriz. Örneğin;Triceps dip, Push up, elleri ve dizleri dengede tutan Crunch, Squat, dizleri kaldırarak ters Lunge egzersizlerini yapabiliriz. (Spor hayattır)


Kaynak(https://www.turizmgunlugu.com)


Bu süre zarfında sosyal medyada da vakit  geçireceğiz ama nasıl? Zamanımızı boş harcamamak için arkadaşlarımızla, sevdiklerimizle mesajlaşmak yerine görüntülü sohbet veya sesli arama yapabiliriz , hem sevdiklerimizle özlemimizi giderir hem de zaman kaybını engelleyebiliriz.


 Film veya dizilerde izleyeceğiz ama bu izleyeceğimiz filmlerin  ve dizilerin  konuları ne olmalıdır? Bize bir şeyleri anlatan, geleceğimizi aydınlatan film veya diziler izleyebiliriz. Unutmayın! Amacımız zamandan tasarruf etmek ve geleceğe birer mum daha yakmak.


Karantina sürecindeki günlerimizden önceki günlerden kalan yarım işlerimizede vakit ayırabiliriz. Bunları kendimize hobi edinebiliriz. Gün içerisinde asla ama asla kitap okumayı unutmamalıyız! Geceleri kitap okuyarak beynimizin egzersiz yapmasını sağlayabiliriz. Nasıl sağlıklı ve esnek bir vücuda sahip olmak için fiziksel hareketler yapıyor isek daha iyi bir hafızaya sahip olmak ve  bazı şeyleri çabucak hatırlamak için geceleri kitap okuyarak beynimizin egzersiz yapmasını sağlayabiliriz.Maddi açıdan da zor günlerdeyiz  kitaplara para veremiyorsak internetten kitapları  pdf indirebiliriz . istediğmiz  kitapları da  okuyabiliriz.Lütfen bunları günlük rutin haline getirelim.
 Bu zor günlerde bizde evde kalarak, birlik olarak bu salgını yenebiliriz.
"EVDE KAL"
"ZAMANINI İYİ DEĞERLENDİR''

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
E-GAZETE
Rüzgar Erkoçlar çirkin mesajı ifşa etti