OlayRize Rize, Rize Haberleri, Rize Haber, Güncel Haberler, Son Dakika, Rizespor
HV
18 MAYIS Çarşamba 06:31

İMAMOĞLU'NUN RİZE ZİYARETİ

Adnan ONAY
Adnan ONAY
Giriş Tarihi : 04-05-2022 16:37

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Cumhurbaşkanı Adayı olabilmek için bu kez Rize ve Artvin üzerinden gündem oluşturmak istedi.

İBB Adaylığı döneminde Trabzon'dan öteye geçmeyen İmamoğlu, bu kez ise Rize'de destek nabzı yokladı.

Bir süre önce Dıyarbakır'da HDP'lileri ziyaret eden ve onlarla fotoğraflar veren İmamoğlu'nun İBB'de ortaya çıkan Kandil'li teröristin tutuklanmasının ardından Rize'ye yapacağı ziyarette ne gibi bir tabloyla karşılaşacağı merak konusuydu.

İmamoğlu'na Başkan adaylığı döneminde ve sonrasında destek veren sol/CHP tandanslı İstanbul'daki Rize Masasından kimsenin bu gezisinde İmamoğlu'na açık destek vermemesi ve görünür olmaktan çekinmesi, buna karşılık İmamoğlu'na destek veren Akşener'in Rize il Başkanının ise konuşma yaptığı otobüsün üzerinde yer alması oldukça dikkat çekiciydi.

İmamoğlu'na bu gezisinde CHP çevrelerinin ve örgütlerinin açıktan destek vermekten çekinmesi, bazı çevrelerde İmamoğlu'nun adaylığına sıcak bakmayan ve Belediye Başkanlığı görevini sürdürmesi gerektiğini belirten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu'nun tepkisini çekmemek olduğu şeklinde yorumlandı.

İmamoğlu'nun Rize Mitinginde CHP bayraklarının yer almaması ve CHP tarafından herhangi bir organizasyonun yapılmaması bu hassasiyetin bir sonucu olarak değerlendirildi.

Demek ki, bu çevrelerin tümü İmamoğlu'nun bu gezisinin normal bir bayram ziyareti olmaktan öte anlam taşıdığının , adaylığa yönelik bir faaliyet olduğunun farkındaydı.

Özetle; İmamoğlu'nun Rize-Artvin ziyareti ajansın tavsiyeleri doğrultusunda yapılmış bir ziyarettir. Hedeflenen de Erdoğan'ın memleketi üzerinden gündem oluşturma, varlığını öne çıkarma ve aday olabilme ihtimalini yükseltmeye yöneliktir.

İmamoğlu'nun bu kritik dönemde komşu ilini seçmesi de Kılıçdaroğlu'nun itiraz hakkını elinden almak içindi. Öyle ya, kim İBB Başkanının kendi bölgesinde yaptığı ziyaretinde başka bir amaç arayabilir!

Sonuç olarak; İmamoğlu adaylık yolunda sonuna kadar gidecek bir isim. Öyle anlaşılıyor ki, böyle giderse Kılıçdaroğlu-İmamoğlu arasındaki hatlar daha da gerilecek.

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI YAŞ ÇAY FİYATI-KURU ÇAY FİYATI ÇAY KANUNU TRABZON’A YENİ HAVALİMANI TOPLUM MÜHENDİSLİĞİ VE ZELENSKY Bugün Ömer Lütfü Mete’nin ölüm yıldönümü. SENDİKALARIN DURUMU MİLLET İTTİFAKININ ADAYI KİM ? VURUN ABALIYA! R.T.E ÜNİVERSİTESİ Çaykur bir ilki daha başlatıyor ÖZEL SEKTÖREN ELİNE DÜŞEN YAŞ ÇAY ÜRETİCİSİ ... Taliban tartışması sürüyor.. RİZE SİYASETİ -GEÇMİŞTEN ANILAR PEKER KONUSU PEKER’DEN RİZE’DE İŞLENMİŞ CİNAYETLE İLGİLİ İLGİNÇ AÇIKLAMA OVİT TÜNELİ ÖLÜ YATIRIM (MI) ÇAYIN GELECEĞİ İÇİN ÇAYIMIZ VE GELECEĞİ İÇİN TEDBİRLER KATAR YATIRIMLARI MESCİDLER, CAMİLER VE HALİMİZ Rize Demiryolu projesi İMDAT SÜTLÜOĞLU’NU DİNLEDİM GÖZLERİM KAPALI FUTBOL KLÜPLERİ TRABZON'DA HÜZÜN RİZE'DE SEVİNÇ VAR AYASOFYA KARARI SEVİNDİRİCİ KARAR DANIŞTAY GEREKÇELİ KARARINI AÇIKLADI, CUMHURBAŞKANI KARARNAMEYİ İMZALADI R.T.E ARAŞTIRMA HASTANESİ TÜRK ÇAYININ DÜŞMANI: KAÇAK ÇAY ÇAYIN GELECEĞİ VE ÇAYKUR RİZE'DE KÖYLERİMİZİ KATLETMEYELİM ÇAY S.O.S VERİYOR RİZE'DE SORUN ŞEHİR PLANLAMASI Rize ve Coronavirüs Hasan Karal neden parti değişti, üzeri neden çizilmişti Babacan’ın partisinde Hasan Karal sürprizi. Dünya, yahudi sermayesinin hakimiyeti altındadır. .. "Dönüyor burgaç" HAYAT SARKACI Mustafa Kemal, diyanet teşkilatını kuran isimdir. Günümüz siyasetinin ve siyasetçilerinin kalitesi birçoğumuzun eleştiri konusu.. Çoğulcu,katılımcı,demokrasi hikayesi SADECE BANA MI TUHAF GELİYOR? İYİDERE LİMAN VE LOJİSTİĞİN KADERİ DEMİRYOLU GÜZERGÂHINA BAĞLI ÖNÜMÜZDE ZORLU BİR SÜREÇ VAR SEN CUMHURBAŞKANLIĞI'NI DA TÜRKİYE'YE, O 'BARIŞ HAREKATI'NA BORÇLUSUN