DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Osman Köseoğlu
Osman Köseoğlu
Giriş Tarihi : 12-10-2021 13:46

İŞTE BENİM HAYATIM ! (53 YILLIK SİVİL,ASKERİ,ÇAYKUR’DA YAŞAMIŞ OLDUĞUM SKANDALLAR İHANETLER !)

53 yıllık yaşantım boyunca aklımı kiraya verip kimseye kul köle olmadım..

1967 yılında siyasal konjektörü(darbecilere geçit vermeyen) verimli ve bereketli toprakları olarak bilinen Rize merkeze bağlı Kendirli beldesinde doğdum.
İlk, Ortaokul, Kur’an kursu eğitimini Kendirli Beldesine yaptıktan sonra, 85-88 yılları arasında da Rize 2. Endüstri Meslek Lisesi( Mimar Sinan Endüstri Meslek Lisesi Elektronik bölümünde mezun oldum.
Ortaokul yıllarında daha çok sosyal bölümler olarak bildiğimiz Genel Kültür Tarih özellikle Osmanlı tarihine büyük İlgim ve alakam vardır…


Ancak ne hikmetse Ortaokulu birincilikle bitirmeme rağmen, merhum babamın Kendirli ‘de akıllarını kiraya veren, bazı Fosiller yüzünden onların etkisinde kalarak beni bir türlü Rize’ye düz liseye vermeyerek, istemediğin bir bölüme gitmeme sebep oldu ve muhtemelen hukuk ya da ona benzer bir sosyal bölüme gidip üniversite mezunu olmam engellenmiş oldu!

88 yılında, gönüllü olarak Vatani görevimi Tunceli Ovacık 2. Komando bölüğünde 16 ay yapmak suretiyle, bunun 1 yılını Tunceli Ovacık dağlarında mezralarında ve son 6 aynı ise, Bingöl’ün Genç ilçesi mezrasında geçiren, 5 .Tim Özel Tim de başarıyla görev yapmış ve bugün hala bunun özlemini çeken ,ihtiyaç duyulduğuna tekrar Vatan nöbetine gitme arzusunda olan eski bir komando Ç.V.Ş olarak her daim hazırız ..


Askerliğimin ilk aylarında Tunceli Ovacık Buzlu tepe mevkiinde, daha ilk operasyonda iki vadi arasında pusuya düşmüş, parkesi delik deşik olmuş tam Gazi olmasak da, bunun heyecanını ve zevkini yaşamış eski bir komando çavuş olarak anılarımın arasında yerini almış oldu.

1994 yılı sonrasında yukarıda söylediğin gibi sosyal yönümün ağırlık basması sebebiyle, gençlere de örnek olma vasıtasıyla tekrar üniversite sınavına girerek kamu yönetimine dışarıdan başlamış oldum
1. Sınıfı çok rahatlıkla geçtim, ancak ikinci sınıfta branşım olmayan özellikle matematik ve iktisat derslerine çok zorlandım.
Hoca tuttuk büyük fedakarlık ettik ancak o yıllarda yakalanmış olduğu bir bel fıtığı sebebiyle ikinci sınıfı geçemediğimden dolayı, büyük bir özlem ve hayalini kurduğum bu Eğitim hayatımız burada noktalanmış oldu.

1998 yılında ÇAYKUR geçici işçi alımına gitti.
O yıl ilk kez sanat mezunlarına kontenjan hak tanındı.
Bende bir sanat mezunu olarak kuraya dahil olmadan kendirli ÇAYKUR Çay fabrikasına çalışma hayatına başlayarak, hiç imalata girmeden direk elektrik bölümüne başlamış olduk.
Ardından 2005 yılında yine Sanat mezunu olarak ÇAYKUR’u ait 100. yıl paketleme çay fabrikasında giderek Rize’de şehir hayatımız başlamış oldu.

35 yılımı Kendirli ‘de ikamet eden ve orada yaşadıktan sonra, 2005 yılından itibaren yaklaşık 17 yıldan beri hala Rize merkezde yaşıyor ve ikamet ediyorum.


ÇAYKUR 100. Yıl paketleme ‘de yine teknik bölümünde makine ustası olarak 6 yıl süzmede başarıyla görev yaptıktan sonra ,2008 yılında dönemin ÇAYKUR Genel Müdürü, bugün Sakarya büyükşehir Belediye başkanı olan Sn Ekrem Yüce’nin toleransı istek ve arzusu ile kendimizi, Karadeniz’in kalbi sayılan yaklaşık 3 milyon insanın geçimini sağladığı bölgemizin en büyük ekonomik ana üssü olan Genel Müdürlükte buluverdik.

Yıllarca Güneydoğu’da başarıyla bölücü teröristlere karşı mücadele etmiş Eski bir komando Çavuş olarak Genel Müdürlükteki güvenlik departmanında göreve başladık.

Yaklaşık 13 yıl burada başarıyla görev yaptık, çok güzel hatıralarımın olduğu bu bölümde zaman zaman hoş olmayan olaylarla da karşılaştık..


2013 yılında bir gece nöbetinde ÇAYKUR Çay reyonunu soymaya teşebbüs eden 2  gaspçı Gürcü vatandaşı etkisiz hala getirip, bunu Güvenlik güçlerine teslim etmemizin ardından, yıl basımına başlanılan, ÇAYKUR’un Ekonomik kültürel ve sosyal alanında faaliyetlerini başarılarını gerek ulusal gerek yurtdışında tanıtımına büyük katkısı olan ÇAYLA dergisi yapmış olduğumuz başarılı çalışmalara tam 4 sayfa yer ayırarak, ÇAYKUR tarihinin en başarılı güvenlik görevlisi olarak, sosyal medya adamı olarak bize geniş yer verdi..

Yıllardan beri sosyal medyayı iyi kullanmamız, tarihi yönümüzün sosyal yönümüzün ağır olması sebebiyle, 2012 yılında, amatör olarak ilk kez Rize yerel basınına www.rizevizyon.com Haber Partalımızla iyi giriş yaptık..

Özellikte sessiz çoğunluğun sesi olan ve yaptığımız başarı haberlerle kısa sürede Rize’de başta ÇAYKUR camiası olmak üzere, Rize Amatör futbol ve diğer kurumlar tarafından ilgiyle izlendi..

Yıllarca Rize Amatör futbolun gençlerin maçlarına bizzat giderek her daim onların yanında olduk..
ÇAYKUR’un Ekonomik sosyal kültürel alanında binlerce başarılı haberine hiç bir karşılık beklemeden imza attık, emekçi arkadaşlarımızın yanında olduk ve bugün hala olmaya devam ediyoruz!

Evet ÇAYKUR da çalıştığım dönemde hem işimizi eksiksiz yapmamızın haricinde ,hem de sosyal medyada ses getiren haberlerimiz bugün olduğu gibi başta ÇAYKUR’da olmak üzere birçok Rize düşmanı ve ÇAYKUR düşmanı baronları rahatsız etti!

Bu başarılarımızı içine sindiremeyen ÇAYKUR düşmanları tarafından büyük bir kumpasla karşı karşıya kaldık!
Daha 2 yıl önce ÇAYKUR tarihinin en başarılı çalışanı olarak bize 4 sayfa yer ayıran Çaylık dergisinde çıkan röportajlarımız haberlerimiz hepsi unutuldu resmen kalemimiz kırıldı!

Dönemin Genel Müdürü Sütlüoğlu’nu kışkırtmaları ve ona yanlış bilgi vermeleri sebebiyle bu olay meydana geldi.
Ancak aynı siyasi gelenekten gelmemize rağmen, aynı ruhu ideali taşımanıza rağmen o baronların etkisi altında kalarak, bana bir kez dahi olsa sormadan bu skandala ön ayak olmuştur.

Bu olayda figüran başı, yıllardan beri ÇAYKUR güvenlik departmanında, yaşına başına bakmadan, utanmadan milletin peşine gezen onların açıklarını bulmaya çalışıp, saatini dolduran emekliliğine az bir süre kalmış ,her konuşmasında Beydullah’a yüzünü sürdüğünü, Mekke’den Medine den bahseden sahtekar HIZIR GENÇ’tir!

Adam hiç utanmadan sıkılmadan olay günü, Artvin milletvekili İsrafil Kışla’yı, görevim olmadığı halde, beni karşılamaya kendisi gönderdiği halde, vekili karşılayıp ona eşlik edip makama çıkarmama rağmen, şoförünün lojmanların altında gidip arabasında uyuyup kalmasından dolayı, aracının gelmediğini gören Sütlüoğlu’nun, bu olayı fırsat bilip bana rapor tutulmasını emrettikten sonra meydana geldi.
62 yaşını devirmiş saçları ağarmış sahtekar,oğlunun o dönem Derepazarı’nda ÇAYKUR Çay fabrikasında vekaleten müdür olarak atanması sebebiyle, oğlunun geleceğini düşünerek, hayatımda hiç bir yazılı sözlü ceza almamış ,şahsıma karşı yalan beyan ifade vererek bu olaya baş aktör olmuştur!
Bir çok kişinin hazır bulunduğu bir ortamda, telefonla kendisini aradığımızda resmen ağlayarak, bana üsten baskı yapıldığını, ondan dolayı böyle bir yalan ve ihanet raporuna imza attığını söyledi!
Ben buradan yıllar sonra tekrar ediyorum, eğer ona baskı yapan kişinin kim olduğunu sağ olduğu bu dönemde söylemezse, bu Dünyada ona hakkımı helal etmeyerek Ahirette de iki yakasına yapışacağım mı buradan ifade ediyorum.

Hayatım boyunca başıma gelen bu kumpasla karşıya karşıya kaldığından dolayı ,o yıl ilk kez tansiyonla tanıştım  ve daha sonraki senelerde de iki kez mide kanaması olarak bu süreci sancılı atlattık!

2020’ye kadar başarıyla  çalıştığım ÇAYKUR Genel Müdürlüğünde, günahlarımla sevaplarımla oradan arkadaşlarımın da büyük bir teveccühü ile hiç kimseden dargın ayrılmadan oradan emekli olarak ayrıldım, ancak hayatımın en büyük bölümünü geçirdiğim ,dolaylı olarak Karadeniz’in Ekonomik ana üssü olan, Rize’n göz bebeği  bu yerden ilişkimi hiç kesmedim, kimsenin kesmesine asla izin vermeyeceğim !

Emekli olduktan sonra kısa bir bocalama dönemi geçirdik ve imtiyaz sahibi olduğum Rizevizyon haber partalımıza daha fazla  zaman vererek çalışmalarımızı devam ettirdik.

Ta ki bu yılın ortalarında Rizevizyona yeni bir kardeş getirerek, www.aktuel53.com’u  kurarak Rize yerel basanına ve Ulusal basınına daha şeffaf daha özgür ve deneyimli bir şekilde yayınlarımız haberlerimiz bomba gibi yayınlanmaya devam ediyor!

Evet ÇAYKUR’da çalıştığımız dönemde tam olarak özgür değildik, çünkü kamuoyunu ilgilendiren bir haber yaptığımızda rahatsız olan kişiler baronlar, hatırlı kişileri devreye sokarak ya haberi kaldırdılar ya da bize gözdağı vermeye alıştılar!

Ama hamdolsun 53 yaşında eski bir Komando ve tam bağımsız bir insan olarak, kırmızı çizgimizin  Vatan ve  Bayrak olduğunu bizi tanıyanlar bildiği gibi, tanımayanlarda duysun bilsin!

ÇAYKUR’un her alanında yanında olan,ona katma değer veren, kim olursa olsun onların yanında dün olduğumuz gibi bugünde olacağımızı ancak, ÇAYKUR’a, Rize’ye ihanet eden rantiyeci baronlar ve vatan hainleri ile mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir ,bundan kimsenin şüphesi olmasın !

Osman Köseoğlu

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Trabzonspor1436
 • 2Konyaspor1426
 • 3Hatayspor1426
 • 4Alanyaspor1424
 • 5Fenerbahçe1323
 • 6Başakşehir FK1422
 • 7Fatih Karagümrük1422
 • 8Galatasaray1422
 • 9Adana Demirspor1420
 • 10Beşiktaş1420
 • 11Antalyaspor1418
 • 12Gaziantep FK1418
 • 13Altay1417
 • 14Sivasspor1416
 • 15Giresunspor1416
 • 16Kayserispor1416
 • 17Yeni Malatyaspor1413
 • 18Göztepe1310
 • 19Kasımpaşa1410
 • 20Çaykur Rizespor1410
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-Bülten Kayıt