Aktüel
Giriş Tarihi : 13-01-2022 08:52   Güncelleme : 13-01-2022 08:52

12 Ocak Çarşamba Masterchef'te kim elendi? Masterchef 2. finalist kim oldu? İşte Masterchef 2021 finalistleri...

Masterchef' Türkiye'nin dün akşam yayınlanan son bölümünde Eren'den sonra finale kalan isim belli oldu. Peki, 12 Ocak Çarşamba Masterchef'te kim elendi? Hasan mı, Tahsin mi? Masterchef 2. finalist kim oldu? Yarışmaya bir isim 3. olarak veda etti. İşte Masterchef 2021 finalistleri...

12 Ocak Çarşamba Masterchef'te kim elendi? Masterchef 2. finalist kim oldu? İşte Masterchef 2021 finalistleri...

Somer Sivrioğlu, Mehmet Yalçınkaya ve Danilo Zanna'nın jüriliğini yaptığı hTv 8'in sevilen yemek programı Masterchef Türkiye'de finale son bir adım kaldı. Dün akşamki yayınlanan son bölümünde yarışmaya bir isim veda etti ve finalistler belli oldu. Peki 12 Ocak Çarşamba Masterchef'te kim elendi? Finale ilk ismini yazdıran Eren olmuştu. Hasan Biltekin ve Tahsin Küçük ve kıyasıya mücadele etti ve biri daha finale ulaştı. Bunun üzerine Masterchef 2. finalist kim oldu? sorusu gündem oldu. Herkes merak ediyor. İşte Masterchef 2021 finalistleri...

12 Ocak Çarşamba Masterchef'te kim elendi?

12 Ocak Çarşamba akşamı yayınlanan Masterchef'in son bölümünde Hasan ve Tahsin, kendi menüleriyle yarıştı. Yarışmacılar, günün konsepti olan beyaza uygun başlangıç, ana yemek ve tatlı yaptı. Şeflerin yapılan yemekleri tadımları sonrasında ilk turda Hasan 22, Tahsin ise 20 puan topladı. Ana yemek etabında ise Hasan yine 22, Tahsin ise 21 puan aldı.

Masterchef tarihinde ilk 10 puan!

Son turda Danilo Zanna, Tahsin ve Hasan'ın tatlılarına '10' puan verdi. Somer Şef ise "MasterChef'te bizim tarafımızdan verilen ilk 10 puanlardır" dedi. Somer Sivrioğlu, MasterChef'te ilk defa bu kadar yüksek puanlar alındığını belirtti.

Masterchef 2. finalist kim oldu?

MasterChef Türkiye'de 3 tur sonunda şeflerin kararıyla Tahsin 69, Hasan ise 72 puan aldı. Eren'in ardından MasterChef 2021 finalinde yarışacak 2. isim Hasan oldu. 

MasterChef'te 2. finalist olan Hasan Biltekin duygularını "Finalist olduğum için mutluyum. Ama Sergen'de de aynı sahneyi yaşadım şimdi de Tahsin de. İkisi de benim dostum. Sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim. Ama bu oyunda kaybeden olmadı" sözleriyle açıkladı.

 

Şefler gözyaşlarını tutamadı

Tahsin Küçük, MasterChef 2021'e 3. olarak veda etti. Jüri üyeleri Tahsin'e övgüler yağdırdı. Mehmet Şef, "Yaptığın tatlıdan da anlaşılıyor ki sen artık olmuşsun. Senin her zaman yanındayız" dedi.

Hayatını kaybeden yakın arkadaşını da anarak veda konuşması yapan Tahsin'in sözleri karşısında şefler gözyaşlarına hakim olamadı.

Veda konuşmasında ailelere de seslenen Tahsin, "Anne babalara seslenmek istiyorum. Çocukların atacağı adıma adım, kuracakları yola yol, hayallerine hayal olsunlar. En çok da idol olsunlar. Bir anne baba çocuklarına idol olduklarında bazen başarıyı çok uzakta aramaya gerek kalmıyor. Babam Mahmut, annem Necla'ya Beni bugünlere kadar yetiştirdikleri, attığım her adımda yanımda oldukları için sonsuz kere teşekkür ediyorum" dedi.

Böylece Tahsin, Eren'le birlikte finalist oldu.