Aktüel
Giriş Tarihi : 14-01-2022 07:42   Güncelleme : 14-01-2022 07:42

14 Ocak MasterChef Türkiye 2021 birincisi kim olacak? MasterChef'te kim kazandı, şampiyon kim olacak?

MasterChef Türkiye 2021 şampiyonu bugün belli olacak. Temmuz ayından bu yana oynanan oyunlarda büyük bir mücadele ile finale kalan yükselen Eren ile Hasan şampiyon olmak için yarışacak. TV8 ekranlarında yayınlanan MasterChef Türkiye'de şampiyonluk yarışı için nefesler tutuldu. Peki MasterChef'te kim kazandı, şampiyon kim olacak? 2021 birincisi kim olacak?

14 Ocak MasterChef Türkiye 2021 birincisi kim olacak? MasterChef'te kim kazandı, şampiyon kim olacak?

MasterChef Türkiye 2021 yarışma programında nefes kesen bir mücadele yaşanacak. Şampiyonluk için finale kalan yükselen Hasan ile Eren bugün son hünerlerini gösterecek. Jüri üyeleri Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna'nın karşısına çıkan finalistler şampiyon olmak için yarışacak. Peki MasterChef Türkiye 2021 şampiyonu kim olacak, ilk turda kim kazandı? Detaylar haberimizde.

MASTERCHEF ŞAMPİYONU KİM OLACAK?

MasterChef Türkiye'de şampiyonun belli olmasına saatler kaldı. Aylar süren mücadele sonunda sevilen yarışma MasterChef'te finalin ismi Eren ve Hasan oldu. İki başarılı yarışmacı büyük finalin ikinci turunda bu akşam karşı karşıya gelecek.

MasterChef Türkiye'de heyecan dorukta. Yarışmada şampiyonun belli olmasına sadece saatler kaldı. MasterChef şampiyonu 14 Ocak Cuma akşamı yapılacak canlı yayında belli olacak.

İlgiyle izlenen yemek programı MasterChef'te iki günlük final maratonun ilk turunda kazanan isim belli oldu.

MASTERCHEF'TE İLK GÜN KİM KAÇ PUAN ALDI?

13 Ocak 2022 Perşembe tarihli MasterChef'in 157. bölümünde kıyasıya bir mücadele yaşandı. Başarılı iki yarışmacı, şeflerin istediği yemekleri en iyi şekilde yapmaya çalıştı.

MASTERCHEF'TE KİM KAÇ PUAN ALDI?

Hasan ve Eren, MasterChef 2021 finalisti iki yarışmacı, final turu ilk gününde karşı karşıya geldi. İlk gün istenen üç farklı yemek vardı.

İlk eleme turunda yaptıkları yemek, dört ana malzemeden yaratıcı yemek ve hayatlarının dönüm noktası olan yemek.

Bu yemekler için verilen sürenin bitiminde şefler, yarışmacılara on üzerinde puan verdi.

İlk oyunda Eren 24, Hasan 20 puan aldı. İkinci oyunda Eren 19, Hasan 19 puan aldı.

MASTERCHEF'TE KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye'de bu akşam finalin ilk turunda kazanan isim Eren oldu. Eren üç yemek sonunda 65, Hasan ise 59 puan aldı.

MASTERCHEF TÜRKİYE BÜYÜK ÖDÜL NE?

MasterChef Türkiye 2021'in birincisine verilecek ödül henüz açıklanmadı. Fakat MasterChef 3. sezonda birinciye 500 bin TL ödül vereceği açıklanmıştı. 2020 yılında yapılan MasterChef Türkiye birincisine şampiyonluk kupasının yanında lüks bir otomobil verilmişti.