RİZE
Giriş Tarihi : 01-04-2021 10:54   Güncelleme : 01-04-2021 10:54

18 Yıllık Ak Parti İktidarında Kaybeden Hep Ardeşen

İYİ Parti Ardeşen ilçe başkanı Mehmet Zeki Demiroğlu, AKP İktidarında hep Ardeşen’ in kaybettiğini söyledi

18 Yıllık Ak Parti İktidarında Kaybeden Hep Ardeşen

İYİ Parti Ardeşen ilçe başkanı Mehmet Zeki Demiroğlu18 yıllık AKP iktidarında hep Ardeşen’ in kaybettiğini belirterek, “İlçemizin bağrından sökülüp alınan Devlet hastanesi, sözde değil gerçek Ardeşen sevdalılarının hala burukluğunu içinde taşıdığı bir kayıptır.  Ancak her zaman kaybedilenin yerine koyabileceğimiz şeyler için fırsatlar doğar önemli olan bu fırsatları görüp doğru zamanda doğru hamleleri yapabilmektir. Bir süre gündemi meşgul eden Rize şehir hastanesi ile ilgili yer arayışları haftalarca kamuoyunda tartışma konusu oldu.  Adından da anlaşılacağı üzere geniş coğrafi alana hizmet etmesi öngörülen hastahanenin Rize ve Artvin bölgelerine hizmet vermesi planlanmaktadır” dedi.

Demiroğlu, “Bu durumda yer seçimi hususu hizmet faktörü dikkate alındığında Rize merkez yerine Artvin il ve ilçelerinin kolay ulaşımının sağlanabileceği yer olarak, mantıklı olan ortalarda bir yerde olmasıdır.  İşte tamda bu noktada ilçemizin siyasette kendini öncü ilan eden Ardeşen sevdalıları ile; Kendilerini sadece seçim dönemlerinde görmeye alıştığımız önemli makamları dolduran bürokratlarımızın “BÖLGE HASTANESİ ARDEŞENDE OLSUN“ diye kulisler yapmasını girişimlerde bulunmasını ve daha önemlisi kamuoyunu harekete geçirmesini beklerdik.  İç siyasette ters düşmemek adına susmalarını değil.

İlçemizin bu hizmeti karşılayabilecek Arazi yapısına sahip olduğunu ulaşım ve yol ağı bakımından yeterli olduğu konaklama, barınma ve altyapı bakımından son derece uygun olduğu dahası bu hastanenin Doğaya ve çevreye zarar vermeden yapımının uygun olduğunu haykırmamız ve bu eseri ilçemize kazandırma yolları aramalıyız. İşte bu şekilde ilçemize olan borcunuzu bir nebze ödeyebilirsiniz” dedi