SPOR
Giriş Tarihi : 22-05-2020 23:12   Güncelleme : 22-05-2020 23:12

Amatör Spor İçin Büyük Çaba sarf Ettik

21 Ağustos 2017 de ASKF Rize Şubesi başkanlığına seçilen Ali Çelik, o günden bu güne yaptığı çalışmalarla Rize amatör sporuna büyük katkılar sundu. İldeki amatör küme sayısını yüzde yüz artıran ASKF başkanı Ali Çelik, deniz dolgusu üzerinde Rize Limanı bitişiğinde yapılan spor sahaları için de büyük çabalar sarf etti

Amatör Spor İçin Büyük Çaba sarf Ettik

ASKF Rize Şubesi Başkanı Ali Çelik, amatör futbol stadı ve spor kompleksinde yapılan çalışmalar konusunda gazetemize özel açıklamalar yaptı. Çelik yapılan çalışmaların tamamlandığını ve top sahalarına futbol oynayabilecek seviyeye geldiğini ifade etti

Covit-19 sürecinde futbol maçlarının TFF tarafından ertelendiğini kaydeden Rize ASKF Başkanı Ali Çelik, “Tandemi süreci geçip amatör ligler başlayınca sahil dolgu alanında yapılan futbol sahalarına maçlar oynanmaya başlanacak. Bu spor sahaları Rize’nin ihtiyacı olan bir yerdi. Türkiye’de nadir tesislerden biri olacak burası. Stadımız 80x120 ölçülere sahip, antrenman sahamız da 60x90 ölçülere sahip olup UEFA kriterlerine uygun bir şekilde yapılmıştır. Futbol sahamız büyüklüğüyle Türkiye’deki nadir statlardan biri. Burada her türlü müsabaka oynanabilecek. TFF 1. Lig maçlarına da ev sahipliği yapabilecek stadımızda Genç Takımlarda Türkiye Finallerine ev sahipliği yapmak ve Türkiye Finallerinin burada oynanabilmesi için girişimlerimizi de başlatacağız. Burada akşam maçlarının da oynanabilmesi için stadın ışıklandırmasını kısa sürede yapmayı planlıyoruz. Işıklandırmaların da tamamlanmasıyla akşam da maç oynatabileceğiz. Yeni stadımızda oynanacak tüm maçları da youtube kanalımızdan canlı yayınlamayı planlıyoruz. Stat ve antrenman sahamızın dışında yapılan spor kompleksinde merkezdeki her kulüp için ayrı bir alan oluşturuyoruz ve bu alanları kulüplerin hizmetine sunacağız. Yine spor kompleksi içerisinde spor müzesi oluşturacağız.” dedi.

Rize (ASKF) Başkanı Ali Çelik tarafından il genelinde bulunan 67 kulüp için ücretsiz maske dağıttıklarını kaydetti. Bu kapsamda Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) tarafından kulüplere dağıtılmak üzere gönderilen maskeler Rize Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından il genelindeki kulüplere ulaştırılmaya başladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Rize ASKF Başkanı Ali Çelik, öncelikle maskelerin gönderimi sağlayan TFF Başkanvekili ve TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez'e teşekkürlerini sunarak, "İlk etapta 2 bin maskemizin dağıtımına başladık. Şimdiye kadar 25 kulübümüze dağıtım gerçekleştirdik ve ilimizde bulunan 67 kulübümüzün hepsine maskeleri ulaştıracağız. Her kulübümüz için 25'er adet maske dağıtıyoruz. Kulüp temsilcilerimiz maskeleri ASKF Başkanlığımızdan temin edebiliyor." şeklinde konuştu.