SPOR
Giriş Tarihi : 13-01-2022 12:43   Güncelleme : 13-01-2022 12:43

Çebi: Ceyhun Kazancı sportif direktör, Önder Karaveli de teknik direktörümüz

Beşiktaş'ta Başkan Ahmet Nur Çebi; Futbol AŞ Genel Müdürü olarak görev yapan Ceyhun Kazancı'nın sportif direktörlüğe getirildiğini ve Önder Karaveli'nin de Beşiktaş Teknik Direktörü olduğunu açıkladı.

 Çebi: Ceyhun Kazancı sportif direktör, Önder Karaveli de teknik direktörümüz

AHMET NUR ÇEBİ'NİN AÇIKLAMALARI:

Ahmet Çalık'a rahmet diliyorum, mekanı cennet olsun. Nur içinde yatsın, ailesine sabırlar diliyorum.

'Bu işin takipçisi olacağız'

25-26 Aralık'ta yapılan genel kurula katılan herkese teşekkür ediyorum. İki mali genel kurul yapıldı. İkisinde de Beşiktaş'ın şeffaf olmasına hassasiyet gösterdik. Şeffaf olmaya devam edeceğiz. Camiamızın ısrarla talep ettiği rapor, mali genel kurulda üyelerimize arz edilmiştir. Sonucu neyse sonuna kadar gideceğimiz, Türk adaletine güvendiğimizi arz etmek istiyorum. Bütün Beşiktaşlılar, bu işin takipçisi olacağımıza inansın.

'4 kupa Beşiktaş'ın hakkıydı'

 

Pandemi şartlarına rağmen, bir sezonda 3 kupa kazandık. Bunun benim için de bir gurur kaynağı olduğunu belirtmek istiyorum. Bu bir ekip işiydi, hep beraber başardık. Ailemle bu gururu ölene kadar yaşayacağımı belirtmek istiyorum. Kadınlarımızın da müzeye koyduğu kupaları düşününce... Tarihte, müzede yerini almıştır. Yazmayla, çizmeyle, birilerine mal edip birilerine etmeme gibi davranışlarla bir şey değiştiremeyeceklerdir. Bu 4 kupa, Beşiktaş'ın hakkıydı.

Hakem tepkisi

İşini başarısız yapan hakemlerin cezalandırılması gerekiyor. Galatasaray Başkanı, Fenerbahçe Başkanı, ben, herkes konuşuyor. Hakemlerden herkes şikayet ederken, bu işlerden kim menfaat sağlıyor? VAR hakemlerinin artık onu görmedim, bunu görmedim demeye hakkı yok. VAR hakemi yanlış yapıyorsa, kasıtlı yapıyordur. Biz nasıl cezayla susturulmaya çalışılıyorsak, işini yapamayan hakemlere de cezalar verilmeli. Ödül var, ceza yok. Böyle bir sistem olmaz. Eğer hakem arkadaşlar bir hata yaparsa, bunun cezasını çekmeli. Bazı arkadaşların, yürüyen düzene karşı isyan etmelerine isyan eden bir grup var. Bunları bulup çıkaracaklar. Bunların kendilerine zarar vermesine engel olacaklar.

Ceyhun Kazancı sportif direktör

Ceyhun Kazancı sportif direktörümüz oldu. Kendisine çok güveniyorum. Kendisi Galatasaray Lisesi mezunu. Elbette bir liseden mezun olacaktı. Galatasaray Lisesi'nde okuyup Beşiktaşlı kalabilmek zordur. Başardığın için teşekkür ediyorum. Bu eleştiriler gereksiz.

 

"Teknik direktörümüz Önder Karaveli"

Önder Karaveli teknik direktörümüzdür... Günlerdir Beşiktaş'ın hocası Önder Karaveli diyorum ama sürekli, 'Beşiktaş'ın hocası kim olacak?' şeklinde soru soruyorlar. Bu sorulara artık bir son verin, rica ediyorum. Teknik direktörümüz Önder Karaveli'dir.

Beşiktaş artık altyapıya önem veren, özkaynaklarıyla beslenen bir projeyi başlatmıştır. Hocamızla beraber başlattık bunu. Mehmet Ekşi Hocamızla bunu ifade ettik. Rize'de çıkan 9 çocuğumuzun yanında 9 tane daha geride onlar kadar iyi çocuğumuz olduğunu söylüyorum. Hocam da teyit edecektir. Bu projenin meyve vermeye başladığını, Beşiktaş'ın ekonomik olarak bu meyvelerden fayda sağlayacaktır. Rize maçında bunu ispatladık. Daha da iyi olacağız.

 

Önder Karaveli büyük projenin parçası olacaktır. Bu proje özkaynak, altyapı, Beşiktaş'ın ekonomik anlamda düzeleceği tarzda futbolcu yetiştirmek, üretmek olacağı, birinci önceliğimizin bu olduğu, ektiğimizi meyveleri topladığımızı müjdelemek istiyorum.