BURSA
Giriş Tarihi : 04-05-2021 12:07   Güncelleme : 04-05-2021 12:07

Ceza korkusu' kayalıklara tırmandırdı: 6 saat kurtarılmayı bekledi

Bursa'da sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ederek dereye yüzmeye giden Samet Çetinkaya ve 4 arkadaşı, polisi görünce ceza yememek için Uludağ'ın kayalıklarına doğru kaçtı. Ceza korkusuyla tırmandığı kayalıklarda mahsur kalan Samet Çetinkaya'yı, ekipler 3 saatlik çalışmayla kurtarabildi.

Ceza korkusu' kayalıklara tırmandırdı: 6 saat kurtarılmayı bekledi

Sokağa çıkma kısıtlaması tüm ülke genelinde devam ederken, Bursa'daki görüntüler görenleri hayrete düşürdü. Olay, Osmangazi ilçesi Maksem Mahallesi Gökdereboğazı sokağın devamındaki dere kenarında meydana geldi. Sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ederek, yüzmeye giden Samet Çetinkaya ve 4 arkadaşı polis ekiplerinin görünce ceza yememek için kayalıklara doğru kaçmakta çareyi buldu. Ekiplerin gittiğini görünce tekrar aşağıya inmek isteyen Çetinkaya, çıktığı dik yamaçtan inemeyince arkadaşları Savaş Sakarya'yı arayıp yardım istedi.

 
'Ceza korkusu' kayalıklara tırmandırdı: 6 saat kurtarılmayı bekledi

KAYALIKLARDA 6 SAAT MAHSUR KALDI

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve AFAD ekipleri sevk edildi. Ekipler, kayalıklarda mahsur kalan Samet Çetinkaya'yı 3 saatlik bir çalışma sonucu kurtarabildi. Olayla ilgili konuşan Savaş Sakarya, "Arkadaşlar buraya yüzmeye gelmiş. Polis ekiplerini görünce ceza yazmalarından korkmuş ve kayalıklara tırmanmış. O sırada aşağı inemeyince beni arayıp yardım istedi. Ben de telefon üzerine buraya geldim. Polisi arayıp bilgi verdim. Ben orada mahsur kalmadım. Ona destek olmak için moral vermek için yanına çıktım." ifadelerini kullandı. Yaklaşık 6 saat boyunca dik kayalıklarda mahsur kalan Samet Çalışkan'ın,sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.