Aktüel
Giriş Tarihi : 13-10-2020 15:08   Güncelleme : 13-10-2020 15:08

Cilt canlandırıcı maske tarifi, nasıl yapılır?

Günlük yaşamın stresi, doğal yaşlanma ve çevresel etkiler nedeniyle solgunlaşan cilt, maske ve kremlerle bakım yapılarak ve doğru uygulamalar ile tekrar canlılığını kazanacaktır. Peki cilt canlandırıcı maske tarifi nedir? Cilt canlandırıcı maske nasıl yapılır? İşte cilt canlandırıcı maske için pratik öneriler...

Cilt canlandırıcı maske tarifi, nasıl yapılır?

Cildin çevresel etkenler, stres ve hormonlarda oluşan değişimler nedeni ile canlılığını yitirmesi ile solgun bir görünüm oluşur. Bu durumda cildin belli bir bakım istediği sonucunu çıkarabilmek mümkündür. Sonuçta; cilt bakımı yapılarak ve doğru uygulamalar ile tekrar canlılığını kazanacaktır. Cildin canlanması için meyveler oldukça etkili birer doping olacaktır. Meyvelerin içeriğinde bulunan mineral ve vitaminler cildin beslenerek tazelenmesini ve canlanmasını sağlama da önemli rol oynarlar.

Cilt Canlandırıcı Maske

  • 1 yemek kaşığı rendelenmiş elma (armutta kullanabilirsiniz)
  • 1 tatlı kaşığı sızma zeytinyağı
  • 2 çay kaşığı limon suyu

Uygulanması: Tüm malzemeleri bir kap içerisinde iyice karıştırın; bunun için tahta kaşık kullanmalısınız. Sonrasında yüz, boyun ve dekolte bölgenize 5 dakika boyunca peeling etkisi yapması için; masaj yaparak parmak uçlarınızla sürün. 15 dakika bekletilmesinden sonra soğuk suyla maskeyi arındırın. Maden suyuyla silerek tonik uygulaması yaptıktan sonra; krem uygulayın. Bu maske mutlaka; gece yatmadan önce uygulanması gereklidir.