DÜNYA
Giriş Tarihi : 14-06-2021 15:35   Güncelleme : 14-06-2021 15:35

Erdoğan ile Biden ilk kez karşı karşıya geldi

Bütün dünyanın merakla beklediği NATO Liderler Zirvesi, bugün Brüksel'de başladı. Aile fotoğrafının ardından liderler görüşmeye başlarken, Biden ile Erdoğan TSİ 18:00'den önceki görüşmesi öncesinde görüntülendi.

Erdoğan ile Biden ilk kez karşı karşıya geldi

Göreve geldiği Ocak ayından beri kendisini geç tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşmeyen ABD Başkanı Joe Biden ile Erdoğan arasındaki görüşme uluslararası kamuoyunun gündeminden düşmüyor…

Bugün Brüksel’de başlayan NATO Liderler Zirvesi’nden fotoğraflar paylaşan Reuters haber ajansı da tam da bu gündemle ilgili fotoğrafları abonelerine servis ediyor. Bugün başlayan zirvede Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Biden ilk kez aile fotoğrafında bir araya geldi.

Biden Türk heyetiyle ayaküstü sohbet etti.

Aile fotoğrafında ön sırada Biden’ın solunda yer alan Erdoğan daha sonra Biden ile ayaküstü sohbet fırsatı buldu. Reuters’ın servis ettiği fotoğraflarda Biden, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile konuşurken Erdoğan’da NATO Genel Sekreteri Stoltenberg’in yanında karede yer alıyor.

Toplantı salonunda Biden ve Erdoğan yan yana geldi. Biden’ın maskesini çıkarmaması dikkat çekerken Erdoğan da hafif bir tebessüm ederken görüntülendi.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan ile ilgili bir açıklama yaptı.

Reuters haber ajansının son dakika gelişmesi olarak servis ettiği açıklamada Erdoğan’ın “Yunanistan ile diyalogu canlandırmamız sorunların çözümüne ve bölgesel istikrara katkı sağlayacaktır” sözleri yer aldı.