Rize Haber, Rize haberleri, Sondakika Rize haberleri
HV
04 EKİM Salı 22:48

Gaziler ve şehitler anısına kulaç atan Alper Sunaçoğlu, 8 saat 14 dakika sonra Gökçeada'ya ulaştı!

19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle, şehit ve gaziler anısına Çanakkale'nin Eceabat ilçesindeki Büyük Kemikli bölgesinden kulaç atmaya başlayan rekortmen yüzücü Alper Sunaçoğlu, 8 saat 14 dakikanın ardından Gökçeada'ya ulaştı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-09-2022 20:49
Gaziler ve şehitler anısına kulaç atan Alper Sunaçoğlu, 8 saat 14 dakika sonra Gökçeada'ya ulaştı!

Rekortmen yüzücü Alper Sunaçoğlu, bir başarıya daha imza attı.

Sunaçoğlu, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle, şehit ve gaziler anısına Çanakkale'nin Eceabat ilçesindeki Büyük Kemikli bölgesinden başladığı yüzme etkinliğini tamamladı. Yaklaşık 29 kilometreyi, 8 saat 14 dakikada yüzen Sunaçoğlu, Gökçeada’ya ulaştı. Kuzu Limanı’nda yüzme etkinliğini sonlandıran Sunaçoğlu’nu Şehit Yakınları Gaziler ve Korunmaya Muhtaç Çocuklar Federasyonu (ŞEGAFED) Genel Başkanı Gazi Caner Dalkalı ve Sultanbeyli İlçe Başkanı Yasin Timur karşıladı.

Timur tarafından kendisine madalya takdim edilen rekortmen yüzücü Sunaçoğlu, "Çanakkale’den Gökçeada’ya yüzerek bir etkinlik gerçekleştirdik. 29 kilometre mesafeyi 8 saat 14 dakika gibi bir süreyle yüzerek bir başarı elde ettim. Bu başarıyı şehitlere, gazilere ve onların ailelerine armağan ediyoruz” diye konuştu.

AdminAdmin

Deneme Bonusu Veren Siteler Güncel Haberler Tatvan Haber