YEREL
Giriş Tarihi : 09-04-2021 12:59   Güncelleme : 09-04-2021 12:59

Giresun sahilleri göz kamaştıracak

PROJENİN TANITIMI YAPILDI, İLK KAZMA VURULDU

Giresun sahilleri göz kamaştıracak

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun 2019 yerel seçimleri öncesi vaat ettiği Plajlar Bölgesi Projesi için ilk kazma vuruldu. Projenin dün tanıtımı ve temel atma töreni yapıldı. Belediye Plajı’nda düzenlenen törende konuşan Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, seçim öncesinde vaat ettikleri projelerin bir kısmını iki yıl gibi kısa bir süre içerisinde uygulamaya koyduklarını, bazı projelerle ilgili de çok önemli aşamalar kat ettiklerini ifade etti. Şenlikoğlu; “Bulancak Durağı Projemizi hamdolsun kısa bir süre içerisinde tamamladık. Sahil Aydınlatma ve Kale Aydınlatma Projemizi hayata geçirdik. Eski çöp alanın olduğu bölgeye oyun parkları, yürüyüş alanları, basketbol, futbol ve voleybol sahaları, nikah salonu ve yeşil alanların olduğu Doğu Park Projemizin ilk adımlarını attık. Şehrimizin görselliğine renk katacak Alpaslan Caddesi – Osmanağa Caddesi Cephe Giydirme Projemize başladık. Dal-Çık, Balıkçı Barınağı ve Millet Bahçesi Projelerimizle ilgili başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere birçok yetkili makamla görüşüp onay aldık ve bu projelerimizle ilgili çok önemli aşamalara geldik. Nihatbey Caddemizdeki aydınlatma ve kaldırım çalışmalarını da unutmamak gerekir” dedi.

“ARTIK SAHİLLERİMİZİ VATANDAŞLARIMIZ KULLANACAK”

Başkan Şenlikoğlu; “Biz deniz ile iç içe yaşayan bir kentiz. Giresun, bölgemizin en güzel kumsallarına, plajlarına sahip bir şehir, onun için bu projeye özel önem veriyoruz. Artık sahillerimizi, kumsallarımızı vatandaşlarımız istediği şekilde kullanacak. Karadeniz bölgemizde hiçbir yerde olmayan ve tabiri caizse Ege’yi aratmayacak görselliği ve donatıları olan projemiz göz kamaştıracak ve halkımızın kullanımı için hayata geçecektir. Plaj projemiz halkımızın bizlerden beklediği önemli hizmetlerden bir tanesiydi. İnşallah bu projeyi kısa bir zamanda halkımızın hizmetine sunacağız. Projemizde; 7400 m2 yeşil alan, 50 araçlık kapalı otopark, 900 m2 taş anfi tiyatro, 3 adet iskele, 200 m2 çocuk su parkı, kumsal kotunda ahşap yürüyüş yolları, 100 bisiklet park yeri, kent bisiklet istasyonu, kamp alanı, 3 adet çocuk macera parkuru, 880 büyük ağaç, 200 orta boy ağaç, 1200 küçük bitki, 6 adet wc/duş ve bebek bakım ünitesi, sahil güvenlik ve cankurtaran merkezi, 4 adet çay kahve kioksu, mescit, güvenlik noktası, 6 adet plaj işletmesi yer alıyor” dedi.

“GİRESUN’UMUZA HAYIRLI OLSUN”

Başkan Şenlikoğlu; “Yüklenici firma sahibi arkadaşımıza burası vatandaşımızın her açıdan beğeneceği bir yer olması için her türlü ayrıntıyı titizlikle yerine getirmelerini söyledik. Yapımına başlanacak olan projemizin süratle önümüzdeki yaz sezonuna yetiştirilmesini istiyorum. Ben bazı konularda çok hassas davranırım. Ekibime de her zaman söylediğim şey, yapılan iş, işçiliği ve malzemesi itibarıyla çok düzgün, standartlara uygun olmalı. Burada devletin bir kuruşunu harcarken, standartlara uygun bir anlayışla çalışılmasını bekliyorum. Tamamlandığında vatandaşımızın memnuniyet duyacağı güzel bir hizmet olacağını düşünüyoruz. Şehrimizin turizmden aldığı payın artırılması hedefiyle kentin sahip olduğu doğal değerleri en iyi şekilde kullanmayı hedefliyoruz. Sahillerimizi cazibe merkezi haline getirerek hak ettiği değeri almasını sağlayacağız. ‘Denize Kavuşan Giresun’ sloganıyla başladığımız plajlar bölgesi birinci etap projemiz şimdiden Giresun’umuza ve tüm vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.