OlayRize Rize, Rize Haberleri, Rize Haber, Güncel Haberler, Son Dakika, Rizespor
HV
18 MAYIS Çarşamba 06:55

Kılıçdaroğlu: Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz'de gördüğü ilgiden çok memnunum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz'de gördüğü ilgiden çok memnun olduğunu söyledi.

KARADENİZ
Giriş Tarihi : 13-05-2022 08:45
Kılıçdaroğlu: Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz'de gördüğü ilgiden çok memnunum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın memleketi Rize'yi de içinde bulunduran Karadeniz gezisini yorumladı.

Halk TV yazarı Fikret Bila'ya yaptığı açıklamada geziyi onayladığını belirten Kılıçdaroğlu, "Trabzon’da doğup büyümüş, gençliği orada geçmiş. Akrabaları var. Bayramda ziyaret etmesi gayet normaldir. Gezinin yankılanması da normaldir. Ekrem Bey, İstanbul gibi bir şehrin belediye başkanı. Dolayısıyla popüler bir isim. Gezinin yankılanması bu açıdan da doğal. Ekrem Bey’in Karadeniz’de gördüğü ilgiden çok memnun oldum" dedi.

'ADAYLIK' TARTIŞMASI

Kılıçdaroğlu, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, Gelecek Partisi ve DEVA Parti'siyle birlikte bulundukları altılı masanın cumhurbaşkanı adayının kim olacağına dair tartışmaları da yorumladı.

 

Ana muhalefet partisi lideri, “Biz 6’lı masa olarak cumhurbaşkanı adayımızın taşıması gereken nitelikleri belirledik. Adayı 6 lider birlikte belirleyecekler. 6 lider de bu adayın arkasında olacak. Bu konuda bir değişiklik yok" dedi. Ardından şunları kaydetti:

'BELEDİYE BAŞKANLARIMIZIN KENDİ İŞLERİNE KİLİTLENMELERİ GEREKİYOR'

"CHP’nin belediye başkanlarına gelince. Belediye başkanlarımızın işlerine kilitlenmeleri gerekiyor. Seçildikleri dönemin sonuna kadar görevlerini sürdürmeliler. Halka verdikleri taahhütleri yerine getirmeleri gerekir. Ben 11 büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanlarımızı çok başarılı buluyorum. Sosyal devlet ilkesini belediyelerimiz uyguluyor. İstihdam yaratıyorlar. Kimseyi rencide etmeden sosyal yardımlarını sürdürüyor. Bunun olumlu etkilerini de görüyoruz.”

 

AdminAdmin

YORUMLAR