Rize Haber, Rize haberleri, Sondakika Rize haberleri
HV
03 ARALIK Cumartesi 08:24

Kılıçdaroğlu'nun "af" açıklaması sonrası AK Parti'den flaş açıklama!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu"nun "Af konusunda titizlikle yönetilmiş bir düzenlemeyi iktidar ile konuşmaya hazırız" açıklaması sonrası gözler TBMM'ye çevrildi. Yeni bir af düzenlemesi çıkar mı? AK Parti Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç Haber Global canlı yayınında bu soruyu cevapladı

SİYASET
Giriş Tarihi : 01-10-2022 19:21
Kılıçdaroğlu'nun

TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un TBMM Atatürk anıtına çelenk koymasıyla 27. Dönem 6. Yasama yılı başladı.  AK Parti Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç gündeme ilişkin önemli konulara Haber Global canlı yayınında açıklık getirdi. 

Tunç, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun "Af konusunda titizlikle yönetilmiş bir düzenlemeyi iktidar ile konuşmaya hazırız" sözlerine ilişkin net bir açıklama yaptı. Daha önce infaz düzenleme ve koşullu salıverme ile ilgili düzenlemeleri yargı paketiyle hayat geçirdiklerini hatırlatan Tunç, "Yeni af düzenlemesi gündemimizde yok" dedi.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

Kılıçdaroğlu, “Af konusunda titizlikle yönetilmiş bir düzenlemeyi iktidar ile konuşmaya hazırız. Görüyoruz beceremiyorlar, birlikte çözebiliriz. Ancak bu af sadece belli başlı suçları kapsayacak; terör, taciz, tecavüz ve benzeri suçlar kapsam dışı kalacak, kader mahkumlarına yönelik olacaktır” ifadelerini kullanmıştı.

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR