EKONOMİ
Giriş Tarihi : 22-03-2021 17:43   Güncelleme : 22-03-2021 17:43

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ VE ÇOK RİSKLİ İLLERDE GELİR/KİRA DESTEĞİNE İHTİYAÇ DEVAM EDİYOR

Rize Ticaret Odası Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu yüksek riskli bölge olan iller için kısa çalışma ödeneği ve çok riskli illerde gelir/kira desteğine ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ VE ÇOK RİSKLİ İLLERDE GELİR/KİRA DESTEĞİNE İHTİYAÇ DEVAM EDİYOR

Rize Ticaret Odası Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu üyelerimiz ve paydaşiarımızla yaptığımız istişarelerde, özellikle kısa çalışma ödeneğinin devam etmesi gerektiğini ifade ederek: "Geride bıraktığımız bir yıl içerisinde tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs, sağlık açısından etkilerinin yanı sıra artık ekonomik etkiler de bırakmaktadır. Bu kapsamda bu etkileri azaltmaya yönelik devletimizin yürütmekte olduğu bazı uygulamalar bulunmaktadır. Üyelerimiz ve paydaşlarımızla yaptığımız istişarelerde, özellikle Kısa Çalışma Ödeneği uygulamasının, işletmelerin devamlılığı ve işten çıkarmaların önlenmesi adına belirli bir süre daha uzatılması gerektiği görüşü öne çıkmaktadır. Öte yandan özellikle daha ağır önlemler ile Koronavirüs salgını ile mücadele edilen ve kırmızı renkle ifade edilen çok yüksek risk grubundaki illerde faaliyet gösteren ve önlemler nedeniyle açılamayan işyerlerimize gelir kaybı ve kira desteğine ihtiyacın devam ettiği kanaatindeyiz.

Bu süreci maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyarak, kendi sağlığımız, çalışanlarımız ve müşterilerin sağlığı için gereken her türlü tedbiri alarak, devletimizin de desteği ile geride bırakacağımız günlerin geleceği ümidiyle sağlıklı ve bereketli günler diliyorum. " dedi.