RİZE
Giriş Tarihi : 20-11-2020 00:45   Güncelleme : 20-11-2020 00:45

Özyanık'a Fetöcü ve Evrakta Sahtecilik Suçlaması

İyi Parti Rize İl Başkanı Ayşegül Özyanık'a eski dava arkadaşları tarafından ağır suçlamalar. 

Özyanık'a Fetöcü ve Evrakta Sahtecilik Suçlaması

İyi Parti Güneysu İlçe Başkanı Ali Rıza Öztürk'ün İyi Parti'den ihracından sonra ortalık cadı kazanına döndü. Twitter hesabından yaptığı paylaşım ortalığı karıştırdı. Kısa zaman da beğeni ve çok sayıda retweet e ulaşan tweet Rize siyasetini ayağa kaldırdı. 


KENDİSİNİ DEŞİFRE EDECEKTİM İHRAÇ EDİLDİM
Rize İyi Parti İl Başkanı Ayşegül Özyanık'ı Güneysu ilçe başkanlığı görevinden ve partisinden ihraç edilen Ali Rıza Öztürk"Daha önce fetodan yargılanan Rize İYİ Parti il başkanı Ayşegül Özyanık onu deşifre edeceğimden  korktuğu için beni partiden ihraç etme kararı aldı. Rize Güneysu ilçe Başkanı" ifadelerini kullandı. 


Oy çoğunluğuyla partiden ihracı yapılan Eski Güneysu İlçe Başkanı Öztürk " Ayşegül Özyanık kendisini deşifre edeceğimi düşündüğü için beni partiden ihraç etti" dedi.


İyi Parti İl Başkanı Ayşegül Özyanık İddialara sessiz kalmadı. 


İyi Parti Güneysu İlçe başkanı Ali Rıza Öztürk'ün Twetter'daki paylaşımının adından İl Başkanı Özyanık sessizliğini bozarak sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.


Özyanık açıklamasında "Birşahıs bana fetöcü isnadında bulunmuş. Benim ne olup olmadığımı herkes bilir, çok şükür en iyisini devletim bilir. Bana Fetöcü isnadında bulunan şahsa ve bulunmak isteyebileceklere açıkça çağrıda bulunuyorum. Benimle ilgili ne biliyorsanız, elinizde ne tür bilgi, belge varsa yarından itibaren DERHAL SAVCILAĞA VERSİN. Vermeyen alçaktır, namerttir, şerefsizdir. " ifadelerini kullandı.


Fetöcülükle suçlanan Özyanık "3 yıldır il başkanı olarak görev yapıyorum. Fetöcü olarak bildiklerini devletimizden, Türk yargısından 3 yıldır gizleyenlerdir asıl suç işleyen.Henüz genç bir yaşta siyaset yapmaya başlayan bir il başkanı olarak siyaset bana çok şey öğretti. Bu şahsa ve buna benzer şahıslara çokça şahit oldum. Bu kişilere tavsiyemdir. Birisine çamur atacaksanız bari en başta atın da bir inandırıcılığınız olsun. 3 yıldır neredesiniz? Adliye de orda, savcılık da orada. Yolunu bilmiyorsanız sizi götürürüm, dilekçe yazamıyorsanız sizin yerinize dilekçe de yazarım. Ayıptır gerçekten, moda il başkanlarına fetöcü demek olunca, meydanı boş bulan, istediğini elde edemeyen, sevmediği kişilere fetöcü diyor. Bu şahısta trende uymuş anlaşılan. Partim zarar görmemesi adına daha önce ciddiye almadım. Yine ciddiye almıyorum. Sadece kamuoyunu bilgilendirmek için bu kısa metni bilgilerinize sunarım. " dedi.


İyi Parti Rize İl Başkanı Ayşegül Özyanık'ın da paylaşımının hemen ardından İyi Gençlik Rize kurucu il başkanı ve Genel İdare Kurulu  üyesi adayı Şaban Onat Güner'in paylaşımı da gündeme bomba gibi düştü. 


EVRAKTA SAHTECİLİĞİNİ ISPATLARIM


ardından İyi Gençlik Rize kurucu il başkanı ve Genel İdare Kurulu  üyesi adayı Şaban Onat Güner Fetöcü olduğunuz hakkında bir delilim veya bir ıspatım yoktur. Böyle bir iddiada da bulunmadığını ifade ederek"Ama evrakta sahtecilik yaptığınızı tespit ettim, elimde 284 sayfa delil var. Dava sürecim sürmekte, istediğiniz Medya kurumunda bu konu hakkında konuşabiliriz. Size, Rize'ye ve Türkiye'ye delilleri gösterebilirim. Numaramı biliyorsunuz. Yeri, mekanı ve programı siz belirleyin.Ben iddialarımı ispatlamak zorundayım, cesaretiniz varsa buyrun!İnşallah bu sefer gözleriniz yine dolmaz. " şeklinde paylaşımda bulundu.