RİZE
Giriş Tarihi : 07-01-2021 18:16   Güncelleme : 07-01-2021 18:38

Pazar TSO ve Halk Bankası protokol imzaladı

Pazar Ticaret ve Sanayi Odası ile Halk Bankası arasında “Paraf Kredi Kartı Tedarik Zinciri” Protokolü imzalandı.

Pazar TSO ve Halk Bankası protokol imzaladı

CEVAHİR TOPALOĞLU 

PAZAR-Pazar TSO Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Çakır ve Halk Bankası Trabzon Bölge Koordinatörlüğü Ticari ve Kurumsal Pazarlama Bölüm Müdürü Davut Ali Suiçmez arasında imzalanan protokole Halk Bankası Pazar Şube Müdürü  Ramazan Erdinç Yazıcı’da katıldı.

Halk Bankası Şube Müdürü Ramazan Erdinç Yazıcı “Paraf Kredi Kartı Tedarik Zinciri Finansman Protokolü” hakkında bilgi vererek  TSO'ya  ve Üyelerine hayırlı olmasını temenni etti.

Pazar TSO Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Çakır yaptığı açıklama '' Pazar’ın kalkınması için Şube Müdürümüz ile el ele vererek tedarik zincirlerinde finansman kaynaklı yaşanan aksaklıkların ve tahsilat problemlerinin gidermesi için bu protokolün Birliğimize, Odamıza ve Üyelerimize hayırlı olmasını ifade etti.

Satıcı ve alıcı firmalar için sağlanan avantajlar
-Satıcı firmalar, peşin, taksitli veya vadeli mal ve hizmet satışı ve müşterilerin nakit döngülerine göre 4 farklı modelde çoklu vadede POS ile satış yapma imkanı elde edecek.
-Para transferi, çek, senet, teminat mektubu yerine Paraf Ticari Kredi Kartları ile tahsilatın yapılması sayesinde operasyonel risk ve finansman maliyetleri ortadan kalkacak.
-Sadece satıcı firma özelinde kullanılabilecek özel Paraf Ticari Kredi Kartı limiti ile satıcı firmaların tahsilatları güvence altına alınacak. Gerektiğinde kapalı devre çalışan, sadece üye iş yerinde geçerli limit tanımı ile müşteri sadakati sağlanacak.
-POS satışlarından oluşan tutarların teminat olarak kabul edilmesiyle daha uygun maliyetli kredi imkanının yanı sıra muhasebe ve kayıt kolaylığı tanınacak.
-Alıcı firmalar ise finansmana kolay erişim imkanı sağlarken, maliyetsiz, vadeli mal alma fırsatı elde edecek.
-Mal ve hizmet alımlarında 540 güne varan taksit, vade veya esnek vade imkanının yanı sıra kredi, çek, senet, teminat mektubu yerine Paraf Ticari Kredi Kartları ile kolay ve uygun maliyetli ticaret imkanı sağlanacak ve nakit taşıma riski gibi operasyonel riskler ortadan kalkacak.
-Alıcılar, mal alım ve ödeme kayıtlarını düzenli olarak takip etme ve muhasebeleştirme kolaylığı elde edecek.