İSTANBUL
Giriş Tarihi : 05-06-2021 09:56

Şişli'de motosiklet hırsızlığı; kendi aracıymış gibi binip gitti

Şişli'de motosiklet hırsızlığı; kendi aracıymış gibi binip gitti

 Şişli'de bir şüpheli kendi aracıymış gibi, kuryenin cadde üzerinde çalışır şekilde bıraktığı motosiklete binip gitti. Hırsızlık anları kameralara yansıdı.
Olay, geçen Pazar günü Şişli Feriköy'de meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, bir kurye siparişini bırakmak için motosikleti çalışır şekilde yol kenarına bıraktı. Motosikletin bırakıldığı yerden geçmeye çalışan bir otobüs şoförüne işaret eden hırsız, motosiklete yöneldi. Motosikletin üzerine binen hırsız, kendi motosikletiymiş gibi hızla olay yerinden uzaklaştı.  
İhbar üzerine olay yerine polis ekibi sevk edildi. Çevredeki güvenlik kameralarını inceleyen Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, motosikleti çalan kişinin daha öncede motosiklet hırsızlığı yaptığı öğrenilen İ.K isimli kişi olduğunu tespit etti. 
Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekiplerinin çalışmalarının sonucunda, İ.K Kağıthane'deki  evinde yakalandı. Çalınan motosiklet ise şüphelinin evinin bulunduğu binanın otoparkında araçların arasında gizlenmiş halde buldu. Motosikleti sahibine teslim eden ekipler, şüpheli İ.K'yı gözaltına aldı.