Rize Haber, Rize haberleri, Sondakika Rize haberleri
HV
03 ARALIK Cumartesi 09:56

TOKİ taksit ödemeleri ne zaman başlayacak? Murat Kurum açıkladı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, TOKİ sosyal konut projelerinde taksit ödemelerinin sözleşmeyle başlayacağını duyurdu,

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-09-2022 17:54
TOKİ taksit ödemeleri ne zaman başlayacak? Murat Kurum açıkladı

"2023'e Doğru Şehir Buluşmaları" programı Samsun Büyükşehir Belediyesi Ömer Halisdemir Toplantı Salonu’nda yapıldı. Türkiye'nin tüm şehirlerinde gerçekleştirilecek olan organizasyonun Samsun programı; merkez ve 17 ilçede yoğun bir katılımla yapıldı.

Bakan Kurum toplantıda Samsun’da 4 bin 400 konutluk sosyal konut projesine şu ana kadar 43 bin 211 kişinin başvurduğunu söyleyerek, gazetecilerden gelen soruları cevapladı.

“2023 yılında afetler sonrasında evine girmeyen vatandaş kalmayacak”

Yakın zamanda yaşanan afetlerde evlerini kaybeden tüm vatandaşların 2023 yılında yeni yapılan evlerine gireceklerini ifade eden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Biz tüm afetlerde vatandaşımızın yanında olduk. Tüm ilgililer afet alanına hemen giderek vatandaşın yarasını sardık. Bir taraftan üzülürken, yeni şehirlerin, yaşam alanlarının inşası için bir hedefi ortaya koyduk. Antalya’da yangın çıktı 3. gün evlerin inşası için çalışmaları başlattık. Yaşanan tüm afetlerde vatandaşlara verdiğimiz sözleri tuttuk. Bu manada Kastamonu, Sinop’ta yaşanan sel sonrası dükkanları teslim ettik. Bozkurt, Abana gibi ilçelerde konut inşaatları devam ediyor. 2023 yılında Elazığ, Malatya, İzmir, Giresun’da, Kastamonu’da, Antalya’da, Muğla’da yaşanan afetler sonrasında evine girmemiş afetzede vatandaşımız kalmayacak. Hepsinin evlerini bitirip, teslim edeceğiz. Birçoğunun da evlerini teslim ettik” dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR