RİZE
Giriş Tarihi : 25-09-2020 17:19   Güncelleme : 25-09-2020 17:19

ÜRETİCİMİZ UCUZA YAŞ ÇAY VERMESİN

Çay İşletmeleri Genel Müdür Vekili Yusuf Zıya Alım günlük alımların 6 bin ton seviyelerinin altına düştüğünü belirterek “ 3 sürgünde 177 bin ton dolayında yaş çay aldık, alımlarımız devam ediyor, her zaman söylediğim gibi, üreticimiz asla ucuza çay alanlara itibar göstermesin, her ay düzenli olarak üreticimizin ürün bedellerini ödüyoruz, Ağustos ayı ürün bedellerini Pazartesi, Salı ve Çarşamba günü ödeyerek tamamlayacağız” dedi.

ÜRETİCİMİZ UCUZA YAŞ ÇAY VERMESİN

Çay İşletmeleri Genel Müdür vekili Yusuf Ziya Alım yaş çay alımlarının devam ettiğini belirterek günlük alımların 5 ile 6 bin ton arasında seyir ettiğini söyledi.

3 üncü sürgün alımlarının devam ettiğini belirten Çaykur Genel Müdür vekili Yusuf Ziya Alım bugüne kadar 3 sürgünde 177 bin ton dolayında yaş çay yaprağı aldıklarını belirterek “ Yaş çay alımlarında izdiham azaldı, günlük alımlarımız gün geçtikçe düşmekte, sahil kesimleri ve orta kesimlerde büyük bir oranda hasat bitti, kurum olarak her zaman üreticimizin yanında yer aldık, üreticimiz bizi tercih etmeye devam etsin, ucuza ürününü vermesin” dedi.

Kampanya 15 Ekime kadar sürer

Çay işletmeleri Genel Müdür vekili Yusuf Zıya Alım 3 sürgün alımlarının 15 Ekim tarihine kadar sürebileceğini belirterek “ Ay sonunda sahil kesimleri tamamen biter, iç kesimlerde ise alımlarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Ağustos ayı bedellerini ödeyeceğiz

Alım açıklamasında her ayın son haftasında ürün bedellerinin ödendiğini belirterek “ Ağustos ayında üreticimizden aldığımız ürün bedellerini Pazartesi, Salı ve Çarşamba günü ödeyerek  üreticimize karşı olan sorumluluğumuzu yerine getireceğiz., Ağustos ayında 87 bin ton dolayında bir yaş çay almıştık,  her ay bir önceki ayın ödemesini yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Kuru çay satışları iyi gidiyor

Çaykur Genel Müdür vekili Yusuf Zıya Alım kuru çay satışlarının çok iyi gittiğini belirterek “ Şu ana kadar 97 bin ton dolayında kuru çay satışı gerçekleştirdik. Önümüzde 3 ay daha var, bu sürede 120 bin tonun üzerine çıkacağımızı düşünüyorum” dedi.

Kaynak: tekbayrak.com.tr