VAN
Giriş Tarihi : 30-04-2021 10:22   Güncelleme : 30-04-2021 10:22

Van TSO’dan özel teşekkür

Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı ekonomi uzmanı Necdet Takva, Kapıköy Gümrük Kapısı'nın açılması konusunda emek veren herkese teşekkür ettiğini belirtti.

Van TSO’dan özel teşekkür

Van Havadis Gazetesine özel açıklamalarda bulunan Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı ekonomi uzmanı Necdet Takva, Kapıköy gümrük kapısının modernleşmesi anlamında Gümrük ve Ticaret eski Bakan Yardımcısı Fatih Çifci’nin emeğinin çok büyük olduğunu belirterek; “Kapıköy Gümrük Kapısının bu güne gelmesinde her bir yöneticinin, her bir siyasetçinin emeği mutlaka çok olmuştur, hepsine ayrı ayrı  teşekkür etmek istiyoruz. Bizler ötekileştiren değil, birleştiren olacağız olmaya da devam edeceğiz. Bu kentin ayağa kalkması ve hak ettiği yere gelmesi konusunda, birbirimize köstek değil, birbirimize destek olmak gibi bir zorunluluğumuz var.

 Yıllarca Kapıköy gümrük kapısının modernleşmesi hususunda çalmadığımız kapı gitmediğimiz siyasetçi kalmadı. Kapıköy açıldıktan bir süre sonra pandemiden dolayı kapanmak zorunda kaldı. Yine bu kez pandemiden dolayı kapanan kapının tekrar açılması için Van olarak büyük uğraşlar verdik. Her bir yönetici ayrı ayrı açıklamalarda bulundu. Hepsinin iyi niyetlerini iyi anlıyoruz ve hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

Son olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme sağlayan MKYK üyeleri Burhan Kayatürk, Fatih Çiftci ve Zahir Soğanda, Kapıköyün kapalı olması Van ekonomisinin büyük çapta zarar görmesine neden olduğunu dile getirmiş, durumun vahamiyetini dile getirmişlerdi.

 Konu üzerine Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan gerekli birimlere gerekli talimatları vererek, birinci ağızdan Mayıs ayının sonunda Kapıköy gümrük kapısının açılması müjdesini duymuş olduk. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Van ilimizin sorunlarını ileten MKYK üyeleri Burhan Kayatürk, Fatih Çİftci ve Zahir Soğanda’ya bir kez daha teşekkür ettiğimizi belirtmek isteriz” diyen Takva, Van halkına, Van esnafına, Van’da yaşayan herkese mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir yaşam dilediğini belirtti.