SİYASET
Giriş Tarihi : 17-11-2020 12:12   Güncelleme : 17-11-2020 12:12

Bahçeli gizli anayasa görüşmelerini topa tuttu: Bu ihanet metnini kim hazırladı!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında flaş açıklamalarda bulundu. Bahçeli, İYİ Parti, CHP, HDP ve Saadet Partisi arasında gerçekleştirilen gizli anayasa görüşmelerine çok sert çıktı. Bahçeli, 'değiştirilmesi teklif dahi edilemez' maddelerin bile masaya yatırıldığını hatırlattı, "Türklüğü anayasadan çıkaracak bir kokuşmuş anasının karnından doğmamıştır. Hodri meydan! Her kim istiyorsa bedenimize toprağa gömmelidir." dedi.

Bahçeli gizli anayasa görüşmelerini topa tuttu: Bu ihanet metnini kim hazırladı!

MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin TBMM'deki grup toplantısında çok önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli Kıbrıs sorununa değindi, 'Eşit haklara sahip iki egemen devlet kurulmalı' dedi. Bahçeli, en sert tepkiyi ise CHP, HDP, İYİ Parti ve Saadet Partisi arasında gerçekleştirilen gizli anayasa görüşmelerine gösterdi. Bahçeli, İYİ Parti ve CHP'den gelen yalanlamalara Kılıçdaroğlu'nun daha önce yaptığı açıklamayı hatırlatarak tepki gösterdi.

Bahçeli, "Kılıçdaroğlu, 2 Haziran 2018'de açıklamasında 'başında İbrahim Kaboğlu'nun olduğu bir mutabakat metni elimizde' dedi mi, demedi mi? Bu yalancılık karşısında hayrete düşen milletimizdir. " ifadelerini kullandı.

Bahçeli, anayasanın değiştirilmesi teklif dahi edilemeyecek maddelerinin de revize edilmeye çalışıldığına vurgu yaptı, "Türklüğü anayasadan çıkaracak bir kokuşmuş anasının karnından doğmamıştır. Hodri meydan! Her kim istiyorsa bedenimize toprağa gömmelidir." dedi.