SPOR
Giriş Tarihi : 25-05-2020 21:44   Güncelleme : 27-05-2020 21:49

Çaykur Rizespor'dan Traore açıklaması

Çaykur Rizespor'dan 'Beni kandırdılar bana hayal sattılar' diyen Traore ile ilgili şu açıklama yapıldı.

Çaykur Rizespor'dan Traore açıklaması

Kariyerinde Arsenal ve Juventus gibi dünya devleri bulunan Senegalli futbolcu Armand Traore, 2018 yılında Süper Lig ekibi Rizespor'a transferiyle gündem olmuştu.

Karadeniz ekibine geliş sürecini anlatan Traore, Rizesporlu yöneticilerin kendisini Fenerbahçe ile ikna ettiklerini söylemişti.

O iddialar yerel ve ulasal basında yankı bulmuştu. Rizespor Basın sözcüsü ve aynı zamanda As Başkanı Hasan Yavuz Traore'nin açıklamalarının asılsız olduğunu ifade etti. 

Çaykur Rizespor basın sözcüsü Bakır yaptığı açıklamada: "Bir dönem sözleşmeli oyuncularımız arasında yer alan Armand Traore’nin asılsız açıklamalarını dikkatle takip etmekte ve Türk spor medyasının saygın kuruluşlarının bu iddiaları teyide gerek duymadan manşetlere taşımalarından üzüntü duyduğumuzu belirtmek istiyoruz. 2018-2019 futbol sezonunun başında transfer sürecinde futbolcu ile yapılan görüşmeler esnasında herhangi bir mal, eşya, umut veya hayal kullanılmamış, sözleşmede alınacak hizmetin karşılığının futbolcuya para olarak ödeneceği imza altına alınmıştır. Futbolcunun kariyerini bitme noktasına getiren Çaykur Rizespor'a transferi değil, Rize'ye transfer olduktan sonra bir sezonda sadece bir kupa maçında forma giyebilecek performans sergilemesidir. Kulübümüzün söz konusu futbolcuya herhangi bir borcu bulunmamaktadır. Bahsi geçen futbolcu ile yapılan sözleşme karşılıklı anlaşılma yöntemiyle fesih edilmiş ve alacakları ödenmiştir."dedi.

Bakır "Yanlış ve eksik, maksatlı haberlere aracılık yapmak basın ahlakına uymamakta ve Rizespor Camiasını derinden üzmektedir. Rizespor isminin reklam amaçlarına araç edilmesini şiddetle kınıyoruz." ifadelerini kullandı.