RİZE
Giriş Tarihi : 30-03-2021 17:00   Güncelleme : 30-03-2021 17:03

Rize'de uyuşturucu operasyonu

RİZE’nin Kendirli Beldesinde Rize İl Jandarma Komutanlığı uyuşturucu madde kullanımı ve ticareti ile mücadele kapsamında operasyon gerçekleştirdi.

Rize'de uyuşturucu operasyonu

Kendirli Beldesinde Rize İl Jandarma Komutanlığınca uyuşturucu madde kullanımı ve ticareti ile mücadele kapsamında elde edilen İstihbari bilgiler doğrultusunda, Kendirli Beldesinde 30.03.2021 tarihinde şüpheli H.C isimli şahsın ikametinde arama yapıldı.

yapılan aramada;

9 mm çapında ruhsatsız tabanca (1 Adet), tabancaya ait şarjör (1 Adet) ve fişek (10 Adet) Toz kubar esrar maddesi (8gr.) Akeneton marka uyarıcı psikotrap hap (13 Adet) Metamfetamin içiminde kullanılan bonk diye tabir edilen cam aparat (1 Adet) Uyuşturucu kullanımı ve içiminde kullanılan kova diye tabir edilen plastik kutu (1 Adet) malzeme ele geçirildi. 

Rize İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamada: “Arama esnasında şüphelinin evinde uyuşturucu madde kullanmak amacıyla bulunduğu değerlendiren  3 şahıstan CMK’nın 75 inci maddesi kapsamında uyuşturucu madde kullanımının tespiti için kan ve idrar örneği alınacaktır. Nöbetçi C. Savcısına bilgi verilerek talimatları doğrultusunda tahkikata başlanılmıştır.” İfadelerine yer verildi.