RİZE
Giriş Tarihi : 22-09-2020 20:08   Güncelleme : 22-09-2020 20:08

Rize'yi yönetenler kurala uymuyorsa vatandaş ne yapsın

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini gösteren koronavirüs Rize’de tedbirsizlik nedeniyle vaka sayılarında artışlar yaşanıyor.

Rize'yi yönetenler kurala uymuyorsa vatandaş ne yapsın

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Maske Temizlik ve mesafe kurallarına her defasında dikkat çekmesine rağmen vatandaşlar bu kurallara uymamak için ellerinden geleni yapıyor diyecekken bu kez de Rize’yi yönetenler kural ihlalinde bulundu.

 

Geçtiğimiz günlerde Kayseri’de 4 Milli Eğitim müdürüne kafede maskesi fotoğraf çektirdiği gerekçesiyle ceza yazılırken Rize’de ise sokak ortasında mesafesiz ve kalabalık kahvaltı organizasyonu cezasız kaldı.

 

Rize’nin en işlek caddesinde yüzlerce insanın her gün kullandığı kaldırımda kahvaltı yapan Rize’nin yöneticileri Maske ve Mesafe kuralına uymadı. Kaldırımda sofra kurup kahvaltı yapan Rize’nin yöneticileri vatandaşlara poz verip resim çektirmeyi de ihmal etmedi.

 

Vatandaşların akrabalarını görmekten vazgeçtiği, ömründe bir kez yapacağı düğünleri nikah törenine çevirdiği, en yakınının cenazesine katılmadığı, okulda olması gereken öğrencilerin evlerinde olduğu, bin bir tedbirler 1. Sınıfların ancak haftanın 2 günü okula gidebildiği test sonucu negatif çıksa bile temaslı olduğu için 14 gün evde karantinada kaldığı bir süreçte bu kahvaltı masasının bir açıklaması olup olmadığı merak konusu.