OlayRize Rize, Rize Haberleri, Rize Haber, Güncel Haberler, Son Dakika, Rizespor
HV
18 MAYIS Çarşamba 05:37

WhatsApp kullanıcıları tehlikede! Bunu acil yapın

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, hackerların hedefinde. Şirket, kullanıcıların bu tarz tehlikeli saldırılardan korunması için uygulama içerisinde bir güvenlik ayarı geliştirdi. Uzmanlar, bu ayarın en kısa sürede aktifleştirilmesini öneriyor. İşte her WhatsApp kullanıcısının en kısa sürede açması gereken WhatsApp ayarı...

TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 14-05-2022 01:30
WhatsApp kullanıcıları tehlikede! Bunu acil yapın

1 milyardan fazla kullanıcıya sahip WhatsApp, siber saldırganlar nedeniyle kullanıcılar açısından büyük endişe uyandırıyor. Bu duruma karşı WhatsApp, tehlikeli saldırılardan korunmak amacıyla uygulama içerisine güvenlik ayarı getirdi. Uzmanlar, bu ayarın kullanıcılar tarafından kesinlikle kullanılması gerektiğini belirtiyor. İşte WhatsApp'taki o ayar...

Siber saldırganlar sosyal medya hesaplarımızı da hedefliyorlar. WhatsApp ise onların en fazla hedef aldıkları sosyal medya platformları arasında yer alıyor. WhatsApp çeşitli önlemler alsa da, siber saldırganlar farklı yöntemler geliştiriyor. Bu yüzden WhatsApp kullanıcıları tehlikelere karşı kaygı duymaya devam ediyor. Ancak tehlikeli saldırılardan korunmak adına tasarlanmış WhatsApp özelliklerinden birinin güvenlik uzmanları tarafından kesinlikle kullanılması isteniyor.

WHATSAPP KULLANICILARININ DİKKATİNE! EN ÖNEMLİSİ BU

WhatsApp kullanıcıları korumak için tasarlanmış birçok özelliğe sahip. Ancak "İki Adımlı Doğrulama" bunların en önemlisi. The Sun'ın haberine göre; Bir güvenlik uzmanı, tüm kullanıcıların bu ayarı mümkün olan en kısa sürede açmaları gerektiğini belirtti.

"İLK SAVUNMA HATTI" BENZETMESİ

Lookout şirketinden Tom Davidson, "Bu, numaranızı başka bir cihazda yapılandırarak mesajlarınıza erişmeye çalışan birine karşı ilk savunma hattıdır" dedi.

Davidson'a göre, bu ayar etkinleştirildiğinde, numara WhatsApp ile ilişkilendirilmeden önce kullanıcılardan bir PIN (anahtar) isteniyor. Böylece birinin kullanıcı adınızı ve şifrenizi ele geçirmeyi başarması durumunda ekstra koruma sağlanmış oluyor.

İki adımlı doğrulamayı kullanmanın hayati önem taşıyabileceği kaydediliyor.

WHATSAPP'TA İKİ ADIMLI DOĞRULAMA NASIL AÇILIR?

WhatsApp'ta iki adımlı doğrulamayı açma işlemini gerçekleştirmek için;

Öncelikle WhatsApp'a girin.

Daha sonra Ayarlar'dan Hesap'a tıklayın.

İki Adımlı Doğrulama seçeneğine tıklayın.

Etkinleştir'i seçin.

Altı basamaklı bir anahtar kod girin ve ardından onaylayın.

Daha sonra e-posta adresinizi girip onaylayın. (e-posta adresi eklemek isteği bağlı)

Temel bir kural olarak iki adımlı doğrulama anahtarınızı asla başkalarıyla paylaşmayın.

AdminAdmin

YORUMLAR