SİYASET
Giriş Tarihi : 05-04-2021 10:47   Güncelleme : 05-04-2021 10:47

Yazıcı: Türk yargısı nezdinde bunlar hesap verecekler

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'dan, bazı emekli amirallerin açıklamasına tepki.

Yazıcı: Türk yargısı nezdinde bunlar hesap verecekler

103 emekli amiral Milli iradeyi hedef alan skandal bildiri yayınladı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Hayati Yazıcı da A Haber'de katıldığı programda, açıklamayı "korkunç" olarak nitelendirdi.

Türkiye birçok sorunla boğuşurken ve baş ederken, bu kadar önemli bir konuma taşınmışken, emekli amirallerin "muhtıra" yayımlamalarının, utanç verici bir durum olduğunu belirten Yazıcı, "Elbette ki bunun herhangi bir sonucu doğurmayacağı, doğuramayacağı da açık ortada." değerlendirmesinde bulundu.

Hayati Yazıcı, şunları kaydetti: "Bir araya gelinmiş, organize bir şekilde bir muhtıra verilmiş dün akşam. Bu bildiri filan değil, bildiri olmanın ötesinde bunun ismi düpedüz bir muhtıra. Emekli askerler muhtıra vermiş, emekliliklerinin titrlerini de kullanıyorlar. İçeriği, şekli, zamanlaması ve hedef aldığı milli çıkarlara yönelik içeriği itibarıyla bu bir muhtıradır. Elbette ki Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da çok haklı olarak hemen kovuşturma başlatmış ve bunu enine boyuna, arkasında olanlar, bunun içerisinde olanları da deşifre etmek suretiyle Türk Ceza Kanunu'nda yaptırımı neyse onu belirleyecek. Bağımsız ve tarafsız Türk yargısı nezdinde bunlar hesap vereceklerdir, hukuk devletinin gereği de budur."