RİZE
Giriş Tarihi : 17-10-2020 08:42   Güncelleme : 17-10-2020 10:39

Çolak bana Verdiği Sözü Tutmadı

Kalkandere Belediye Başkanı Kenan Yıldırım TV 53.net te Turgay Ayhan ile bir başka konu programında ilginç açıklamalar yaptı. Başkan Yıldırım, önceki başkan Nihat Çolak’ ın kendisine verdiği sözü tutmadığını söyledi

Çolak bana Verdiği Sözü Tutmadı

Başkan Kenan Yıldırım açıklamasında, “Her belediyenin borçları vardır. Bizim dönemde de oldu. Ama şunu söyleyeyim, ben geldiğimde iyi bir bilanço almadım. O bilançoyu ortadan kaldırdım, ödedim. Şu anda borcu yok denecek seviyeye indirdim. Çok şeylerle karşılaştım. Faturalar havada uçuşuyordu. Ama yadırgamıyorum. 20 yıl başkanlıkta kaldı. 20 yılda ne verdi onu halk karar versin. Ben o konuda bir şey söylemem” dedi.

Nihat Çolak benim çocukluk arkadaşı olduğunu kaydeden Kalkandere Belediye Başkanı Kenan Yıldırım, “ Ortaokulu beraber okuduk. Hatta gelip aday olmadan iki dönem önce benim belediye başkanlığı için ilçede adım geçince Nihat Çolak’ ın ağabeyi beni aradı. Bende kendisine aday olmayacağımı söyledim. Bu kez Nihat Çolak aradı beni teşekkür edip ne zaman böyle bir isteğin olursa her zaman yanında olurum dedi.  Ben o dostluğu aday adayı olduğumda göremedim. Geldiğim zaman yerinden kalkıp bana hoş geldin dahi demedi. Ondan sonra çok şeyler olupbitti. Biz onları unuttuk. Ben isterdim ki 20 yıl belediye başkanlığı yapmış arkadaşım gelse çayımı kahvemi içseydi, bana yol gösterici olsaydı. Bende belediyecilikten geliyorum, alt yapı benim işim. 35 yıl biz bu iş yaptık. O nedenle belediyecilikte acemilik çekmiyorum. Proje üstüne proje üretiyorum. Bizim niyetimiz üzüm yemek, bağcıyı dövmek deği”dedil.