SPOR
Giriş Tarihi : 13-10-2020 14:23   Güncelleme : 13-10-2020 14:23

Dušan Jovanćić: Rizespor'a Gelmekten çok mutluyum

Çaykur Rizespor Ankaragücü maçı hazırlığına devam ediyor.

Dušan Jovanćić: Rizespor'a Gelmekten çok mutluyum

Çaykur Rizespor’un son transferi Sırp oyuncu Dušan Jovanćić bu günkü idman öncesi gazetecilere açıklamalarda bulundu.


Transferin son gününde Çaykur Rizespor’a gelen Dušan Jovançiç Rize’ye gelmekten Rizespor’da olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek “Şuanda her şey çok güzel gidiyor, çok mutluyum. Açıkçası Rizespor’a gelmiş olmaktan da çok sevinçliyim. Takım hocalarım olsun takım arkadaşlarım olsun herkesle aram çok iyi. Rize’yi tam olarak gezme fırsatım olmadı, kısa zaman oldu Rize’ye geleli” dedi


Bugüne kadar beklentileriyle ilgili herhangi bir sorunu olmadığını kaydeden Dušan Jovanćić, “Her zaman hedeflerimi tutturdum. O yüzden bundan sonra da çok çalışıp beklentileri karşılayacağım. Buraya gelmeden önce Rizespor’da oynamış bazı Sırp oyunculardan bilgi aldım. Türk Liginin çok zorlu ama çok da kaliteli bir lig olduğunu söylediler. Bende bu doğrultuda Rizespor’a transfer oldum. Açıkçası benimde beklentilerim bu yönde, kaliteli ve zorlu bir lig olmasını bekliyorum” dedi. 


Rizespor’da en iyi arkadaşının Emir Dilaver olduğunu söyleyen Jovançiç: “Dilaver’le aynı dili konuşuyoruz, dolayısıyla takımda en iyi anlaştığım arkadaşım o. Hemen hemen de her gün beraberiz. Teknik direktörümüz Tomas ile görüştüm, Rizespor’a geldiğimde hoş geldin dedi ve bana iyi dileklerini sundu. Daha önceki kulüplerimde 6 numara ve 8 numaralarda oynadım. İkisinde de aşağı yukarı eşit dağıldı görev sürem. Rizespor’da da 6 numarada görev yapacağım gibi görünüyor.” dedi


RİZESPOR TARAFTARIYLA TANIŞMADIĞIM İÇİN ÜZGÜNÜM
Çaykur Rizespor taraftarıyla tanışamadığı için üzgün olduğunu kaydeden Jovancic, “Türkiye hakkında edindiğim bilgilerde statların genelde dolu olduğunu öğrenmiştim. Taraftarımız hakkında da epey bir bilgi edindim. Rizespor taraftarıyla henüz tanışmadığımdan dolayı onların önünde forma giyme fırsatına henüz kavuşamadığım için üzgünüm”.


ANKARAGÜCÜ MAÇIYLA İLK GALİBİYETİMİZİ ALMAK İSTİYORUZ
Rizespor Ankaragücü karşılaşması hakkında da konuşan Jovançiç: “ şuanda Ankaragücü takımıyla alakalı çok bir şey söyleyemem, çünkü nasıl oynadıklarını bilmiyorum. Yarından itibaren analizlerimiz olacak. Daha sonra fikir edinmiş olacağım. Ama ilk dört maçta iyi bir sonuç alamadık, bu konunun da bilincindeyim. Artık Ankaragücü maçıyla bunu değiştirip ilk galibiyetimizi almak istiyoruz” dedi.