Aktüel
Giriş Tarihi : 18-06-2021 13:03   Güncelleme : 18-06-2021 13:03

e-Okul karne notu öğrenme 2021: E-karne giriş ekranı! E okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) giriş

e-Okul VBS giriş ekranı karnelerin dijital ortamda verilecek olması nedeniyle gündemde. e-Okul karne notları bugün erişime açıldı. 2020 - 2021 eğitim öğretim yılı karne notu hesaplamaları için heyecan dorukta. İkinci dönemin yakında son erecek olması nedeniyle öğrenciler ve veliler araştırıyor; e-Okul karne notları nasıl bakılır? İşte e-okul VBS giriş...

e-Okul karne notu öğrenme 2021: E-karne giriş ekranı! E okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) giriş

2020 - 2021 yılı eğitim öğretim dönemi yakında son bulacak. Yaz tatiline sayılı günler kala öğrenciler ve veliler e-Okul VBS sistemine nasıl giriş yapılacağını ve karne notlarını görüntüleyebileceğini araştırıyor. İşte e-okul VBS giriş ekranı...

 

E-OKUL KARNE NOTU GÖRÜNTÜLEME NASIL YAPILIR?

e-Karne öğrencilere dijital olarak verilecek karnelerdir. Pandemi sürecinde karneler Milli Eğitim Bakanlığı'nın e-Okul sistemi üzerinden paylaşılacaktır.

Dijital ortamda dağıtımı yapılan belgelerin basılı hali ve mezunlara yönelik düzenlenen diplomalar için ilgili okul müdürlüğüne başvurulacak.

Tüm öğrenciler karnelerine "e-okul.meb.gov.tr" internet sitesi üzerinden ulaşabilecek. Öğrenciler, "takdir ve teşekkür" belgelerine de sistem üzerinden erişebilecek.

Öğrencilerin sistem bilgilerine T.C kimlik no ve okul numaraları ile kolayca erişim sağlanabiliyor.