SİYASET
Giriş Tarihi : 30-10-2020 17:48   Güncelleme : 30-10-2020 17:48

Mesut Yılmaz'ın ölümünün ardından...

'Genç yaşta kaybettik, oğlunun ölümünden sonra kendini toparlayamadı"

Mesut Yılmaz'ın ölümünün ardından...

ANAP Genel Başkanı İbrahim Çelebi, ''Mesut bey ülkesi için çok büyük fedakarlıklar yaptı. Kendisine zarar verdi ama ülkesine zarar verecek hiçbir icraatın içine girmedi. Genç yaşta kaybettik. Oğlunun ölümünden sonra kendini toparlayamadı.'' dedi. İşte Yılmaz’ın ölümünün ardından yapılan o açıklamalar…

Mesut Bey ile o kadar çok anımız var ki. Böyle ölümlerden sonra anı tazelemeyi hiç sevmiyorum. Aklıma Başbakan iken cinnah caddesindeki Dışişleri Bakanlığı konutundaki günleri geliyor.

O zaman Ankara temsilcisiyim. Siyaset trafiği her zamanki gibi karışık. Randevu alıyorum, Dışişleri konutuna geçiyorum. Hem özel kalemi, hem dostu olan arkadaşım Sema ile bir kahve içiyoruz: "Nasıl havası" diye soruyorum.

Sema gülümseyerek "Tabi ki sana bağlı" diyor. Elbette kafamda birkaç manşet adayı var. İçeri giriyorum, Mesut Bey her zamanki gibi ağızlığına bir sigara takıyor. Oturuyoruz.

Televizyonda haberler var, bir süre izliyor, sonra kapatıyor. Dönüp bana bakıyor, öylece susuyor. "Nasılsınız efendim?" diyorum, yine bir sessizlik. Tabi insan ne diyeceğini bilemiyor. Karşısında bir Başbakan susuyor.

Belki de ilk defa hayatımda böyle sessiz bir röportaj yapmıştım. Çaylar tazelendikten sonra Mesut Bey şöyle diyor. "Fatih şimdi ben ne desem sen kafandaki birkaç manşet adayına çekeceksin beni. En iyisi sen söyle bakalım ne diyorsun?" Gülüyoruz. Gerçekten de o sıralar bir yandan parti içindeki muhalefetle uğraşıyordu.

Yakında bir kongre vardı, Yıldırım Akbulut'un hakkında fıkralar anlatılıyordu. Bunu bildiği için Mesut Bey bir satranç ustası olarak susmuş ve bana hayatımdaki ilk sessiz röportajı vermişti.

"Peki Mesut Bey bundan sonra soru yok" diyerek ayrılmıştım. Allah rahmet eylesin, sessiz bir melek olarak tanıdığım Berna Hanım'a sabırlar dilerim.
 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN BAŞ SAĞLIĞI AÇIKLAMASI

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN BAŞ SAĞLIĞI AÇIKLAMASI 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapımı devam Taksim Camisi ve Atatürk Kültür Merkezi'nde incelemelerde bulunduktan sonra basın mensuplarının sorularını cevapladı. Mesut Yılmaz'ın ölümü ile ilgili de açıklama yapan Erdoğan 'Tüm ailesine, başta eşi olmak üzere başsağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun diyorum' ifadelerini kullandı.

BAKAN ALBAYRAK’TAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

BAKAN ALBAYRAK’TAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, ''Eski Başbakan ve Anavatan Partisi eski Genel Başkanı Mesut Yılmaz’ın vefat haberini teessürle öğrendim. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır temenni ediyorum.'' ifadelerini kullandı.

ABDURRAHİM ALBAYRAK : OĞLUNUN ÖLÜMÜ DERİNDEN SARSTI

ABDURRAHİM ALBAYRAK : "OĞLUNUN ÖLÜMÜ DERİNDEN SARSTI" 

Abdurrahim Albayrak, Mesut Yılmaz ile bir anlarının ayrı geçmediğini söyledi. Kendisinde, Yılmaz'ın çok özel bir yeri olduğunu söyleyen Albayrak, çok üzgün olduğunu belirtti. Konuşmakta güçlük çeken ve sık sık gözyaşlarını tutamayan Albayrak, Mesut Yılmaz'ın oğlunun ölümü sonrası toparlanamadığını ve çok yıprandığını aktardı. Albayrak, Mesut Yılmaz'ın oğlu Yavuz'un ölümü sonrası çok bunaldığını ve kendisine, 'Abdurrahim beni bir yere götür' dediğini söyledi. Albayrak, sabah.com.tr'ye yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: Buralar soğuktu. 'Efendim, Dubai'ye gidelim' dedim. Dubai'ye gittik. Hiç unutamıyorum, bir palmiyenin altında oturuyorduk. Sigara içiyordu. Efendim, 'Bırak şu sigarayı artık' dedim. Bana döndü, 'Bugün içmeyeceğim de ne zaman içeceğim Abdurrahim!' dedi. O sözlerini hiç unutamıyorum. Çok üzgünüm çok.

"DÜN GECE HASTANEDEYDİM, BERNA HANIM İLE BU ANILARI KONUŞTUK"

Albayrak, Mesut Yılmaz'ın son gecesinde de yanında olduğunu söyledi. Albayrak, "Yoğun bakımdaydı. Hastaneye gittim. Berna abla ile oturduk. Size anlattığım bu anıyı da konuştuk." diye konuştu.

"BİR AYDIR BEYNİ GÜNDE BİR SİNYAL VERİYORDU"

Albayrak, Mesut Yılmaz'ın durumunun son zamanlarda kötüye gittiğini belirtti, "Beyninden son bir ayda binde bir sinyal geliyordu. İnanın çok kötüyüm, konuşamıyorum" ifadelerini kullandı.

ESKİ BAŞBAKAN TANSU ÇİLLER

ESKİ BAŞBAKAN TANSU ÇİLLER 

Ülkemizin milletimizin başı sağolsun. Ülkemiz eski bir başbakanını kaybetti. O gün bir parlamenter sistem mevcuttu. İcranın başıydı. Darbelerin dövdüğü bir merkez sağ parti. Adalet Partisi'nden başka partiler türetilmişti zorla. DYP ve ANAP çıkan iki partiden biriydi. Bölünmüşlük istikrarsızlığa neden oldu. Bu istikrarsızlığın zorluklarını birlikte yaşadık. Bu zorlukları milletimiz de yaşamıştır. Gerçekten üzgünüm.

ANAP GENEL BAŞKANI İBRAHİM ÇELEBİ:

ANAP GENEL BAŞKANI İBRAHİM ÇELEBİ: 

Üzüntü verici bir durum, zaten bekliyorduk yoğun bakımdaydı. Abdurrahim bey ile ailesiyle sağlığı hakkında bilgi alıyorduk. Anavatan Partisi'nde Özal'dan sonra belli izler bırakan bir devlet adamıydı. Mesut bey ülkesi için çok büyük fedakarlıklar yaptı. Kendisine zarar verdi ama ülkesine zarar verecek hiçbir icraatın içine girmedi. Genç yaşta kaybettik. Oğlunun ölümünden sonra kendini toparlayamadı. Allah hiçbir babaya böyle böyle bir acı vermesin. Ondan sonra Mesut bey biraz daha içine kapandı. Kendi iç dünyasına çekilmişti. Biz bu uzun süren yaşam mücadelesini kazanacağını umuyorduk. Karadeniz inadı vardı ama takdiri ilahı.

ESKİ BAKAN IŞIN ÇELEBİ

ESKİ BAKAN IŞIN ÇELEBİ 

Başımız sağ olsun kaliteli insanlarda birisiydi. Kendisinin Başbakan olduğu dönemde de birlikte çalıştık. Görüşlerine değer verdiğim birisiydi. AB projesinde Türkiye’nin değerlerini her zaman korumuştu. Cumhuriyetin yetiştirdiği önemli isimlerden birisiydi. Oğlunu vefatından sonra ofisinde birkaç kez görüşmüştük. Oğlunu vefatına dayanamadığını ve çok üzüldüğünü biliyorum. Evlat acısına dayanamadı gördüğüm kadarıyla.

ANAVATAN PARTİSİ ESKİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SELÇUK PEHLİVANOĞLU

ANAVATAN PARTİSİ ESKİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SELÇUK PEHLİVANOĞLU

AB süreci milli değerleri koruyarak Sayın Yılmaz'ın büyük etkileri vardı. Terörle ilgili mücadelede koyduğu tavır da hafızalardan silinmemeli. Bir çok toplantımızda, başkanlık divanında veya özel görüşmelerde ülke menfaatini önde tutan bir kişiydi. Türk milletinin başı sağolsun. Belli periyotlarla sayın Genel Başkanla bir araya geliyordum. Evlat acısı Mesut Bey'i çok sarstı. Çok sigara içiyordu. Söndürmedeni peş peşe sigara içiyordu. Ameliyatından sonra İstanbul'da bir araya geldik. Hepimiz şükrediyorduk. Sıkıntılı bir süreçti. Metastaz süreçleri bu noktaya geldi. Berna hanım, Mesut Bey'in sağlığı ile ilgili çok ciddi gayret sarfederdi. Sigara içmesinin önüne geçmek için çok ciddi gayret sarfederdi. Genelde Abdurrahim Albayrak ile sık sık konuştum. Kendisi ziyaret ediyordu. Bu süreçte de yakın çevresi çok ciddi gayret sarf ettiler.

ESKİ ANAP GENEL BAŞKANI SALİH UZUN

ESKİ ANAP GENEL BAŞKANI SALİH UZUN

Ülkemizin başı sağolsun. Gerçekten çok değerli, Türk siyasetinin gelmiş geçmiş en kalibresi yüksek en entelektüel birikimi vizyonu yüksek geniş bir siyasetçisini bugün kaybettik. Ve çok erken bir kayıptır. Uzun süredir hastalıkla mücadele ediyordu. Oğlu Yavuz’u kaybettikten sonra gerçekten bambaşka bir hayata bakışı da insanlarla çevresiyle ilişkisi de değişmişti. Ondan sonra uzun bir sıkıntı yaşadı akciğer kanseri oldu bir operasyon geçirdi. Ondan sonra bir araya geldiğimiz de uzun uzun sohbet etmiştik çok kendisini toparlamış görmüştüm.

Çok da sevinerek yanından ayrılmıştım, fakat sonra ikinci bir beyin operasyonu geçirdi. En son birinci beyin operasyonu ile ikinci beyin operasyonu arasında görüştüm. Ondan önce de akciğer operasyonu sonrasında da görüşmüştüm. Uzun ve sıkıntılı bir süreç bu son dönemi. Türkiye çok erken bir siyasi kayıp yaşadı. Türkiye’nin tüm meselelerine hem dış politika hem de Türkiye’nin tüm sosyolojik ve siyasi meselelerine geniş bakış açısıyla gerçekten ihtiyaç duyduğu o olgunlukta bir değerini çok erken yaşta bence kaybetti. Ben onunla uzun yıllar siyaset yaptım. Gördüğüm ve onunla birlikte uzun yıllar siyaset yaparken ondan öğrendiğim husus şudur ki; Mesut Yılmaz şunu önceliyordu Türkiye siyasetinin seviyesi, demokratik kültürünün yerleşmesi tek önceliği birinci önceliği buydu. Gerçekten çok üzgünüm benim üzerimdeki emeği açısından da çok üzgünüm Türkiye açısından çok önemli bir kayıp olduğunu düşünüyorum.

FAHRETTİN ALTUNDAN, MESUT YILMAZ İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

FAHRETTİN ALTUN'DAN, MESUT YILMAZ İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI 

İletişim Başkanı Altun, Twitter hesabından yayınladığı mesajında, "Türkiye siyaset hayatının mümtaz simalarından, eski başbakanımız Mesut Yılmaz’ın vefatını büyük bir teessürle öğrendim. Mesut Yılmaz’a Allah’tan rahmet, eşi Berna Hanım’a, ailesine, yakınlarına ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun" dedi.

ESKİ DEVLET BAKANI NEJAT ARSEVEN:

ESKİ DEVLET BAKANI NEJAT ARSEVEN: 

Türkiye’nin başı sağolsun. Mesut bey ile genel başkanlığından sonra çok yakın bir çalışma sürecimiz oldu. Kendisinin hem Ankara İl Başkanlığı’nı daha sonra milletvekili seçildikten sonra çeşitli seferler Genel Başkan Yardımcılığını ve 2 defa da bakanlığını yaptım. Türkiye’ye çok büyük hizmetleri olan çok değerli bir devlet adamıydı. Türk demokrasinin içine katkıları yadsınamaz. Özellikle 28 Şubat sürecindeki duruşu ülkenin bir kaosa gitmemesi için elini taşın altına koyması ve demokrasiyi kesintiye uğratmamış olmaması bana göre Mesut Yılmaz’ın Türkiye’ye yaptığı en büyük hizmetlerden birisidir. Bunların dışında Başbakanlıkları süresinde Türkiye’ye büyük eserler kazandırdı. Çok büyük bir üzüntü içindeyim. Türkiye çok büyük bir değerini kaybetti. Tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum.

ESKİ TBMM BAŞKANI CEMİL ÇİÇEK

ESKİ TBMM BAŞKANI CEMİL ÇİÇEK 

Genç yaşta siyasete girmiş iki kişiyiz. Türkiye'nin yakın siyasi tarihinin önemli aktörlerindendi. Sağlığına dikkat etmezdi. Oğlunun vefatından sonra onun getirdiği sıkıntılar, aşırı sigara falan... Hayatını erken yaşta kaybetmesine sebep oldu diye düşünüyorum. 1983 şartlarını bugünkü seçmenin yarıya yakını hatırlamayabilir. O sınırlı ve dar alanda Turgut Özal'ın başkanlığında Anavatan Partisi'ni kurduk. İlk tanışıklığımız partinin kurulduğu gündür. Köklü bir aileden de geliyor, ailede siyaset geleneği var. Çok amatörce bir siyaset tecrübesini birlikte yaşadık. İktidar sözkonusu olduğunda biz 7 kişi veto edildik Konsey tarafından, rahmetli milletvekili olmuştu. O bakan oldu, ben Yozgat'a gittim belediye başkanı oldum. Anavatan tecrübesini Türkiye yaşamamış olsa Türkiye kolay kolay sivilleşemezdi, bugünkü imkanların çoğuna da sahip olamazdı. Zaman zaman farklı düşündüğümüz konular da oldu ama Anavatan Partisi kendi içinde tartışmaya açık bir partiydi.

CUMHURBAŞKANLIĞI KABİNESİ ÜYELERİNDEN MESUT YILMAZ İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

CUMHURBAŞKANLIĞI KABİNESİ ÜYELERİNDEN MESUT YILMAZ İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI 

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri, İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eski başbakanlardan Mesut Yılmaz için başsağlığı mesajı yayımladı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Eski başbakanlarımızdan ve eski Anavatan Partisi Genel Başkanı Mesut Yılmaz'a Allah'tan rahmet diliyorum. Ailesinin ve yakınlarının başı sağ olsun. Mekanı cennet olsun." ifadelerini kullandı.Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Hayatını kaybeden eski başbakanlarımızdan Mesut Yılmaz'a Allah'tan rahmet, yakınlarına, sabır ve baş sağlığı dilerim. Mekanı cennet olsun." mesajını paylaştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise "Bir süredir tedavi gören ve durumunu yakından takip ettiğimiz eski başbakanlarımızdan Sayın Mesut Yılmaz'ı kaybettik. Kendisine Allah'tan rahmet, sevenlerine ve ailesine başsağlığı diliyorum." ifadelerine yer verdi.Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, şu mesajı paylaştı:"Eski başbakanlarımızdan Mesut Yılmaz'ın vefat haberini üzülerek öğrendim. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum."İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şunları kaydetti:"Eski Başbakanımız Mesut Yılmaz'ın vefatını büyük üzüntüyle öğrendik. Kendisine Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve milletimize başsağlığı diliyorum."

VALİ YERLİKAYADAN MESUT YILMAZ İÇİN BAŞ SAĞLIĞI

VALİ YERLİKAYA'DAN MESUT YILMAZ İÇİN BAŞ SAĞLIĞI 

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın vefatı dolayısıyla baş sağlığı mesajı yayımladı. Yerlikaya'nın sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, "Eski Başbakanlarımızdan Sayın Mesut Yılmaz’a Allah'tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyorum." ifadeleri yer aldı.

KILIÇDAROĞLUNDAN MESUT YILMAZ İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

KILIÇDAROĞLU'NDAN MESUT YILMAZ İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI 

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Eski Başbakanlarımızdan, değerli siyaset ve devlet adamı Mesut Yılmaz’ın vefatından dolayı derin üzüntü duydum. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun" dedi.

CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI OKTAYDAN MESUT YILMAZ İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI OKTAY'DAN MESUT YILMAZ İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI 

Oktay, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, "Eski Başbakanlarımızdan Sayın Mesut Yılmaz'ın vefat ettiği haberini derin üzüntü ile öğrenmiş bulunuyorum. Merhum Mesut Yılmaz'a Allah'tan rahmet, ailesi ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum." ifadelerini kullandı.

KKTC CUMHURBAŞKANI TATARDAN MESUT YILMAZ İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

KKTC CUMHURBAŞKANI TATAR'DAN MESUT YILMAZ İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede vefat eden eski başbakanlardan Mesut Yılmaz için başsağlığı mesajı yayımladı. Cumhurbaşkanı Tatar, Twitter hesabından paylaştığı mesajda, Yılmaz'ın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendiğini belirtti. Tatar, "Türkiye'ye katkılarının yanı sıra Kıbrıs konusunda haklarımızın korunması için önemli hizmetler veren Yılmaz'a Allah'tan rahmet, kıymetli ailesine ve Türk milletine şahsım, Kıbrıs Türk halkı adına başsağlığı ve sabır diliyorum." ifadelerini kullandı.

TBMM BAŞKANI ŞENTOPTAN MESUT YILMAZ İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

TBMM BAŞKANI ŞENTOP'TAN MESUT YILMAZ İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI 

Şentop, Twitter'daki hesabından, "Sağlık sorunları nedeniyle bir süredir hastanede tedavi gören eski başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın vefatını üzüntüyle öğrendim. Kendisine rahmet, başta eşi Berna Yılmaz hanımefendi olmak üzere tüm kederli ailesine başsağlığı ve sabır dilerim." mesajını paylaştı.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINDAN MESUT YILMAZ İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINDAN MESUT YILMAZ İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI 

Dışişleri Bakanlığı, İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eski başbakanlardan Mesut Yılmaz için başsağlığı mesajı yayımladı. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, 1987-1990 döneminde dışişleri bakanlığı da yapan eski başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın bugün vefat ettiğinin derin üzüntüyle öğrenildiği bildirildi. Açıklamada, "Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesi ile yakınlarına, sevenlerine ve Dışişleri Bakanlığımız camiasına sabır ve başsağlığı diliyoruz." ifadesi kullanıldı.

CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ KALINDAN MESUT YILMAZ İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ KALIN'DAN MESUT YILMAZ İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI 

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eski başbakanlardan Mesut Yılmaz için başsağlığı mesajı yayımladı.Twitter hesabından paylaşımda bulunan Kalın, "Eski Başbakan ve Anavatan Partisi eski Genel Başkanı Mesut Yılmaz'ın vefatını büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım. Merhuma Allah'tan rahmet, değerli ailesine ve Türk milletine baş sağlığı diliyorum." ifadelerini kullandı.

ESKİ ADALET BAKANI SUNGURLU’DAB BAŞ SAĞLIĞI

ESKİ ADALET BAKANI SUNGURLU’DAB BAŞ SAĞLIĞI 

Eski başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmesi, Anavatan Partisi'nin kurucularından eski Adalet Bakanı Oltan Sungurlu'yu üzüntüye boğdu. Mesut Yılmaz'a en yakın isimlerden olan Oltan Sungurlu, DHA'ya yaptığı açıklamada uzun yıllar beraber çalıştıklarını söyledi. Partinin kuruluşundan itibaren hiç ayrılmadıklarını anlatan Sungurlu, "Milletvekili olarak, bakan olarak, sonra başbakan-bakan olarak birlikte mesai yaptık. Muhalefet döneminde o genel başkan ben de grup başkanvekili olarak çalıştık. Mesut Bey çok zeki bir adam, çok iyi eğitim görmüş, kendisini de devlet adamı olarak hazırlamış. İleride bu görevleri yapmak için hazırlamış. Sessiz sakindi, kendisini çok belli eden biri değildi. Az konuşurdu. Uzun yıllar başbakanlık yaptı, dolayısıyla devlet tecrübesi olan biri. Mesut Bey'den gerekli şekilde istifade edemedik. Erken yaşta politika dışında kaldı. ANAP devre dışı kalınca o da politika dışında kaldı. Aşağı yukarı 1983’ten 2002'ye kadar politikada kaldı" dedi. Mesut Yılmaz’la başta anlaşamadıklarını, bazı konularda ters düştüklerini; ama hiç ayrılmadıklarını söyleyen Sungurlu, "Mesut Bey'le ilk Gümüşhane'de tanıştık. Ben partinin Gümüşhane kurucusuydum, o da genel başkandı; orada tanıştık ilk defa çok da anlaşamadık o gün. Gelince benim hakkında şikayette bulunmuş. Ben hiç anlamadım tabii memnun olmadığını. Ama sonra çok iyi anlaştık, çok iyi görüştük. Politika hayatı; zaman zaman anlaşamadık, zaman zaman iyi anlaştık; ama ANAP’ın kurulduğu günden beri birlikte çalıştık. O ne zaman görev aldıysa ben de görev aldım. Ailesine, Berna Hanım’a bütün ANAP camiasına başsağlığı diliyorum" ifadelerini kullandı.

TERİM: SON DERECE ÜZGÜNÜM

TERİM: SON DERECE ÜZGÜNÜM 

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim de Mesut Yılmaz'ın ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileyerek, "çok da iyi bir Galatasaraylıydı. Çok iyi bir dostumdu. Son derece üzgünüm" dedi.

MUSTAFA SARIGÜL’DE BAŞ SAĞLIĞI

MUSTAFA SARIGÜL’DE BAŞ SAĞLIĞI 

Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ise Mesut Yılmaz'ın ülkenin demokratikleşmesi, Avrupa Birliği'ne girmesi ve turizm konusunda önemli çalışmalar yaptığını belirterek, ailesine ve tüm halka başsağlığı diledi.