RİZE
Giriş Tarihi : 19-04-2021 18:55   Güncelleme : 19-04-2021 18:55

Meteorolojiden Rize'ye Sarı Uyarı!

Meteoroloji tarafından Rize ile birlikte Doğu Karadeniz'in iç kesimlerine kuvvetli rüzgar ve fırtınaya karşı sarı uyarı verildi.

Meteorolojiden Rize'ye Sarı Uyarı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Rize ile birlikte Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yarın (salı günü) sabah saatlerinden gece yarısına kadar rüzgarın zaman zaman kuvvetli fırtına (60-90 Km/saat) şeklinde eseceğinin tahmin edildiği bildirilerek sarı uyarıda bulunuldu.

Meteoroloji'nin uyarısının ardından Rize Valiliği vatandaşların dikkatli olmaları konusunda uyarıcı bir mesaj yayımladı.

Mesajda, "Meteorolojiden alınan son bilgilere göre ilimiz için sarı uyarı verilmiş olup; ilimizde rüzgarın yarın (Salı) sabah erken saatlerden itibaren Güney (Lodos) yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına (40-70 Km/saat), zaman zaman kuvvetli fırtına (60-90 Km/saat) seklinde esmesi ve gece geç saatlere kadar devam etmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar ile soba ve baca gazi zehirlenmesi vb.) karşı yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir." ifadelerine yer verildi.