RİZE
Giriş Tarihi : 01-05-2021 17:20   Güncelleme : 01-05-2021 17:20

Taş ocağı toplantısı seçilmiş köylülerle yapıldı

Geçtiğimiz gün Rize'nin İkizdere İlçesi İskencedere vadisinde yapılmak istenen taş ocağıyla ilgili Rize'ye gelen Akp'li eski iki bakan ile gerçekleştirilen toplantıda listede ismi olmayanlar toplantıya alınmadı.

Taş ocağı toplantısı seçilmiş köylülerle yapıldı

Rize'nin İyidere ilçesinde yapımına başlanan Lojistik Merkezi için İkizdere'nin Gürdere ve Cevizlik Köyü sınırları içinde bulunan İşkencedere bölgesinde açılacak taş ocağına yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Düzenlenen toplantıda  toplantıya katılacakların isimleri önceden belirlenmişti.

Gerçekleştirilen toplantıya Rize Valisi Kemal Çeber, Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, Gençlik ve Spor Eski Bakanı Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, İkizdere Kaymakamı Cafer Kaymakçı, İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz ile ilgili kurum yetkilileri ve isimleri öncenden belilenen vatandaşlar katıldı.

LİSTEDE İSMİNİZ YOK SİZİ DIŞARIYA ALALIM

Toplantı öncesi salona giren Gazeteci yazar İsmet Köseoğlu'na listede isminiz yok diyerek dışarıya çıkardıkar. Gazeteci Köseoğlu kınıyorum diyerek tepkisini dile getirdi. 

Köseoğlu: "Dün İkizdere kültür merkezi salonunda taş ocağı ile ilgili AKP'li eski 2 Bakan,Vali , İkizdere Kaymakamı İkizdere Belediye Başkanı, Rize AKP il başkanı ilçe başkanı, MHP ilçe başkanı ve bazı seçilmiş köylülerin katılımıyla bilgilendirme toplantısı yapılmıştı.

Dikkat ederseniz seçilmiş yazdım, çünkü toplantıya katılacak isimler önceden tespit edilerek Polise verilmiş, salona yakın köprü üzerinde polis elinde listede ismi olmayanı bölgeye sokmadı. dahası bu ilçedeki Basın Kartı sahibi Gazeteci olarak salonda oturduğum da yanıma gelen ve İsmet abi seni tanıyoruz dışarı alabilirim diye yapılan ikazla salon dışına çıkarılınca sordum siz kimsiniz polis memuru olduğunu listede adımın olmadığını bundan dolayı toplantıyı izlemenize izin veremeyiz demesi ile şok oldum. Emir yukardan geldi diyen polise kimi arayayım deyince ben bilemem biz emir kuluyuz söyledi .Burada bu kararı alan yetkili kimse söylemek istiyorum ve şiddetle bu kararı KINIYORUM Ben yasaklı değilim, anarşist değilim, bölücü hain hiç değilim,40 yılı aşkın bölgeden yazan bir Gazeteciyim. Bu yasak niye, rejim mi değişti ,ihtilal mi oldu ki halka açık bir sözde bilgilendirme toplantısına önce halkı listeleyerek salona alıyorsunuz sonra senin ismin yok diye Gazeteciye hayır diyorsunuz. KINIYORUM...KINIYORUM..KINIYORUM" dedi.