SPOR
Giriş Tarihi : 26-07-2020 17:34   Güncelleme : 27-07-2020 17:33

TÜFAD Rize Şubesi'nden o iddialara cevap

TÜFAD Rize Şubesi Yönetim Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklama ile iddialara cevap verildi.

TÜFAD Rize Şubesi'nden o iddialara cevap

TÜFAD Rize Şubesi Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, TÜFAD Rize Şube Başkanlığı'na aday olan Ömer Kocapir'in son yaptığı açıklamalara cevap verildi.

Seçime hemen hemen bir yıla yakın bir sürenin olduğunun belirtildiği açıklamada, "Her üyenin aday olma hakkı vardır, buna saygı duyuyoruz. Fakat açıklama ve ithamları saygı sevgi çerçevesinde olmalıydı.  Maalesef bu arkadaşlar farklı bir yol izlemeyi seçtiler. Olmadık ithamlar ve maalesef duyumları bile haber yapacak kadar seviyesiz yaklaşımları oldu." denildi.

Bir çok TÜFAD Başkanı gibi, Başkan Bilal Karafazlıoğlu'nun da Çaykur Rizespor Kulübünde 14 Yaş Altı Gruplar Sorumlusu olarak çalıştığının hatırlatıldığı açıklamada, "TÜFAD Başkanının Kulüpte çalışması ile alakalı derneğimize ve üyelerimize olumsuz bir yanı yoktur, olmaz da. Başkanımız Facebook paylaşımlarında her zaman üyelerimiz ve şehrimizin değerlerini paylaşmıştır. Facebook bir insanın özelidir. Paylaştığı bir durumu silmesi başkalarını bu kadar rahatsız etmemeliydi. Ya da bu tür paylaşımlardan nemalanacak kadar da düşmemeliydiler. En önemlisi bir yöneticinin sildirmiş olabileceğinden bahsettiler, Bilal Başkanı demek ki iyi tanıyamamışlar. Bunu da ispat etmelerini kendilerinden bekliyoruz." denildi.

Alınmış bir seçim kararı yok!

TÜFAD Rize Şubesi tarafından yapılan açıklama şöyle; "Seçimsiz yönetimler diye yalan bir beyanda bulunmuşlardır. Bizim tüm seçimlerimiz dernekler mevzuatına uygun yapılmış olup, Dernekler Müdürlüğü kayıtlarında mevcuttur. 03 Temmuz'da PTT aracılığıyla yazı göndermiş olduklarını söylüyorlar, bize böyle bir yazı ulaşmadı. Acaba bu arkadaşımız TÜFAD Şubemizin adresini mi bilmiyordu. Üye listesi kendisine verilmediğini söylüyor ki şu anda alınmış bir seçim kararı yok. Zamanı gelince biz kendi ellerimizle seçim listesini kendilerini veririz.

Başkanımızın Facebook'ta Mehmet Ali Karaca'nın Çaykur Rizespor'a getirilmesi için paylaşım yaptığını söylüyor. Böyle bir paylaşımı olmadı. Basında Karaca hoca ile anlaşıldığı haberi çıkınca o da paylaşmıştır. Karaca hoca İlimizin değeri, her halde bir yerlerde olması arzumuzdur. Fakat bizim 300 antrenörümüz var. Çaykur Rizespor Kulübünü çalıştırma yeterliliğine sahip birden çok antrenörümüz var. Tabi aday olacak arkadaş taktire şayan dediği tek isimi bizim Rizespor'a önermemiz olarak görüyorsa, dar kapsamı orada aramak lazım. Bir isim üzerinden paylaşım yapılması diğer antrenörlerimize haksızlık olur düşüncesindeyiz. TÜFAD Rize Şubesi olarak böyle bir paylaşımımız olması da zaten uygun olmaz. Biz şu antrenör Rizespor’da olsun demiyoruz. Takımın başında veya gelen antrenörlerin yanında Rizeli antrenörler olsun diyoruz.Uygunsuz yorumlar yüzünden kaldırıldı

Çaykur Rizespor Kulübünde Rizeli antrenörleri görmek en büyük arzumuzdur. Bu da bizi son derece mutlu eder. Karaca örneğinde olduğu gibi. TÜFAD Başkanımızın bir gün sonraki yazısını kaldırmasının sebebi ise altına yazılan uygunsuz yorumlardır. Karaca hocamıza yapılan haksızlığı kınamamızdan bahsediliyor. Hocamızla sürekli görüş halindeyiz. Hocamız kendisine bir haksızlık olduğunu zaten söylemedi, halen görevi başında. Başında olduğu Çaykur Rizespor Malatyaspor maçını alarak görevini layıkıyla yerine getirmiştir.

Kadir Kar hocamıza da destek olunmadığı söyleniyor. Kadir Kar da son dönemlerde Teknik Direktör olarak büyük bir çıkış yakalamış, karakteri ve duruşuyla da örnek olmuştur. Dernek olarak da her zaman destek olunmuştur. Hocamız Pazarspor dan da zaten kendi isteği ile ayrılmıştır.

Gelelim en önemli konuya; DEJENERE

Bu kelimeyi kendilerine iade ediyoruz. Kelime anlamını da sözlükten bakmalarını istiyoruz.
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Rize Şubesi olarak yine de kavga eden tarafta değil futbolun ve antrenörlerimizin gelişimi için üreten taraf olacağız. Önümüzde yapacağımız Kurs ve seminerlerimiz, yeni binamızın açılışı var. Şu an bizler görevdeyiz, her hangi bir seçim çalışmamız da yoktur. Antrenör arkadaşlarımız bir telefon kadar bizlere yakın. Sadece Antrenörlükle alakalı değil, diğer konularda da gündüz gece yanlarında olmuşuzdur.

TÜFAD ne iş yapar, TÜFAD Rize Şubesi'nin sorumluluk alanları neler ve bizler bu konuda neler yaptık ve halen yapmaya devam ediyoruz.

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği kısa adı TÜFAD, Rize Şubesi olarak 1995 yılında kurulmuştur. Şubemizin kuruluşunun 25. Yılındayız.  25 Yıl önce Menderes Eyüboğlu, Taşkın Güngör, Zafer Kanburoğlu, Sabri Sürücü, Murat Kumcu, Merhum Osman Turan hocalarımızın çabalarıyla kurulmuştur. Kendilerini her zaman minnetle, merhum Osman Hocamızı rahmetle anıyoruz. Sırasıyla ilk olarak Numan Zafer Kanburoğlu, daha sonra Menderes Eyüboğlu ve sonrasında da Bilal Karafazlıoğlu başkanlık görevlerini üstlenmişlerdir.  Kurucular, Başkanlar, Üyelerimiz ile bir bütün olmuşuz. Herkes TÜFAD için çabalamış ve bu günlere onurumuzla gelmişiz.

Sürekli olarak Futbolu bırakan gençlerimizin eğitimci olmaları için kurslar açtık. Açtığımız kursların kalitesi herkes tarafından bilinmektedir. Nüfusumuza ve takım sayımıza göre en fazla antrenör bulunduran illerin başındayız. TFF-TÜFAD tarafından açılmış olan seminerleri en iyi şekilde, üyelerimizi zor durumda bırakmadan zamanında yapmışız. En önemli konu ise kendimize ait bir yerimizin olmaması, kirada olmamızdı. Genel Başkanımız İsmail Dilber ve Genel Merkezimizin de desteğiyle TÜFAD Şubemize yer satın aldık. Şu anda restorasyonu bitti. Birkaç ay içinde açılışını yapmayı düşünüyoruz.

Ayrıca Birlik beraberliğimiz için bir çok organizasyon gerçekleştirdik. Antrenörler arası Futbol Turnuvası, İlçeler arası turnuvalar, Veteranlar turnuvası, Fotoğraf sergisi gibi bir çok etkinliği gerçekleştirdik. Artvin ili antrenör arkadaşlarımızla da her zaman hem Artvin’de zaman zaman da Rize’de bir araya geldik. Artvin ASKF Başkanı aynı zamanda Üst Kurul delegemiz Sadettin Dağ Başkanla iki yıldır Artvin'de de şube açılması için bir çalışmamız var. Artvin ve Rizemizi de bir bütün olarak görüyoruz. Ayrıca yurt dışından takımlar getirerek Uluslararası turnuva organizasyonu gerçekleştirdik.

Her yıl 12 yaş grubu minik sporcularımızdan oluşan TÜFAD Karmamızı Genel Merkezimizin düzenlediği il dışı turnavalara getirdik. Bu yıl oluşturduğumuz karmayı pandemi dolayısı ile getiremedik. TÜFAD Şubemizin tanıtımını her ortamda yaptık ve yapmaya devam ediyoruz.

Amatör tesisler içinde zamanında ASKF ile beraber hareket ederek Bakanlarımızla ve yetkili mercilerle görüştük. Geç olması Rize’miz için bir kayıp olduğunu biliyoruz. Fakat geç de olsa yapılmasında emeği geçen Bakanlarımıza Gençlik Spor İl Müdürlüğüne, herkese teşekkür ediyoruz.

İLGİLİ HABERİMİZ