Aktüel
Giriş Tarihi : 21-11-2021 13:01   Güncelleme : 21-11-2021 13:01

Zoom nasıl indirilir ve kullanılır? Zoom programı indirme, yükleme, kayıt ve giriş işlemleri nasıl yapılır?

Koronavirüs süresince en çok kullanılan uygulamalardan birisi de Zoom oldu. İş görüşmelerinden canlı derslere kadar birçok görüşme Zoom üzerinden canlı olarak yapılabiliyor. Durum böyle olunca da Zoom uygulaması hakkındaki birçok detay merak ediliyor. Bunların başında ise, 'Zoom nasıl indirilir ve kurulur?' sorusu geliyor. Sizler için hazırladığımız haberimizde, Zoom programı ücretsiz indirme, yükleme, kayıt ve giriş işlemleri hakkında bilgi verdik. İşte, programı indirme, kurma ve diğer detaylar...

Zoom nasıl indirilir ve kullanılır? Zoom programı indirme, yükleme, kayıt ve giriş işlemleri nasıl yapılır?

Zoom uygulaması, salgın süresince günlük olarak en çok araştırılanlar arasında öne çıkıyor. Öyle ki, iş mülakatlarından ders anlatımlarına kadar birçok görüşme Zoom programı üzerinden canlı olarak gerçekleştiriliyor. Zoom uygulaması sayesinde, bilgisayar ve telefon başında toplu iletişim kolay ve pratik bir şekilde kurulabiliyor.

ZOOM UYGULAMASI NEDİR VE NE İŞE YARIYOR?

Zoom uygulaması nedir ve ne işe yarıyor sorunun cevabı şu şekildedir;

Zoom; akıllı telefon, tablet, laptop, pc telefonlar gibi araçlar ile video ve sesli konferans, telefon sistemi, sohbet ve web seminerleri hizmeti sunan bir iletişim uygulamasıdır.

ZOOM NASIL İNDİRİLİR VE KURULUR? ZOOM PROGRAMI İNDİRME, YÜKLEME, KAYIT VE GİRİŞ

Zoom uygulaması ücretsiz indirme, programı yükleme, kayıt ve giriş işlemleri için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir;

İlk olarak zoom.us adlı sitenin kendi ana sayfasını açıyoruz. Açılan ekran üzerinden Sign Up Free seçeneğine tıkladıktan sonra çıkan ekrana mail adresimizi yazıyoruz.

Mail adresine gelen doğrulama linkini aldıktan sonra download & run zoom dedikten sonra programı indirme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Sınırlı özellikleri ile bu programı ücretsiz kullanabilirsiniz.

Zoom'un özellikleri şunlardır;

  • Toplantı
  • Video Webinar
  • Konferans Odası
  • Telefon İletişimi
  • Chat Mesajlaşma

ZOOM NASIL İNDİRİLİR?

Zoom uygulaması hem Google Play'de hem Apple Store'da bulunabiliyor. İlgili uygulama marketlerinin arama kısmına Zoom yazarak programı indirebilirsiniz. Program genel kullanımda ücretsiz ancak daha büyük toplantılar başlatmak gibi ek seçeneklere ücret ödemek gerekebiliyor.

ZOOM İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

ZOOM'DA UZAKTAN ONLİNE EĞİTİM NASIL VERİLİR?

Zoom programını indirdikten sonra ana ekran üzerinde yer alan ifadeler kısmında Online ders yapmak için tıkla, Yeni bir online derse katılma, ders planlama gibi farklı ingilizce seçenekler yer alıyor. Öğretmenler online ders yapmak için new meeting, yeni bir online derse katılmak isteyen öğrenciler Join, Ders planlama kısmı ise meetings olarak yer alıyor.

Yeni bir ders başlatmak için "New Meeting" ikonuna tıklıyoruz.Burada size verilen meeting İD numarasını öğrencilere veriyorsunuz. Start Meeting tuşuna basıp derse başladıktan sonra öğrencileriniz ile ID'yi paylaşığ derse başlayabiliryosunuz. Açılan ekran üzerinden mikrofon ayarı video açıp kapatma ekran paylaşma katılan öğrencilerin sayısını gösteren ifadeler yer alıyor.

Öğrenciler verdiğiniz ID ile zoom uygulaması üzerinden herhangi bir üyelik işlemi yapmadan derse katılılım sağlayabiliyor.