Aktüel
Giriş Tarihi : 13-01-2022 09:23   Güncelleme : 13-01-2022 09:23

Bugün okullar tatil mi son dakika? 13 Ocak Perşembe il il kar tatili tatil haberleri geldi! Hangi illerde okullar tatil?

Okullara kar tatili haberleri peş peşe geliyor. Bugün okullar tatil mi? 13 Ocak 2022 Perşembe hangi illerde okullar tatil sorularının yanıtı hem öğrenciler hem de veliler tarafından merak ediliyor. Ülkeyi etkisi altına alan kar ve fırtına sonrası pek çok bölgeden kar tatili haberi geldi. İşte 13 Ocak Perşembe bugün okulların kar tatili ilan edildiği iller ve ilçeler...

Bugün okullar tatil mi son dakika? 13 Ocak Perşembe il il kar tatili tatil haberleri geldi! Hangi illerde okullar tatil?

Bugün (13 Ocak Perşembe) okullar tatil mi? sorusu öğrenciler ve veliler tarafından merakla araştırılıyor. Kar tatil haberleri peş peşe gelmeye başladı. Yurdun birçok kesiminde etkili olan kar yağışı eğitimi de olumsuz etkiledi. Bazı il ve ilçelerde okullar tatil edildi. İşte 13 Ocak 2022 okulların kar tatili ilan edildiği iller ve ilçeler...

KONYA 

Konya'da etkili olan kar nedeniyle 6 ilçede yarın yüz yüze eğitime ara verildi.

İlçe hıfzıssıhha kurulları kararınca, Seydişehir, Taşkent, Hadim, Ahırlı, Yunak ve Derebucak ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar ile liselerde 13 Ocak Perşembe günü uzaktan eğitim gerçekleştirilecek.

 

Ayrıca merkez Meram ilçesindeki İnlice İlköğretim Okulu, Gökyurt İlköğretim Okulu, Hatunsaray İmam Hatip Ortaokulu, Hatunsaray İlköğretim Okulu, Karadigin Yeniaylar İlköğretim Okulu, Kızılören İlköğretim Okulu, Sefaköy İlköğretim Okulu, Sefaköy İmam Hatip Ortaokulu, Güneydere İlköğretim Okulu, Yeşiltekke İlköğretim Okulu, Karadigin Deresi İlköğretim Okulu, Kayalı İlköğretim Okulu, Evliyatekke İlköğretim Okulu, Yeşildere İlköğretim Okulu, Mustafa Bağrıaçık İlköğretim Okulu ve bu okullara öğrencisi taşınan yerleşim yerlerinde de uzaktan eğitim yapılacak.

BAYBURT 

Bayburt'ta yoğun kar ve buzlanma nedeniyle bugün için eğitime ara verildi.

 

Valilikten yapılan açıklamada, meteorolojiden elde edilen veriler doğrultusunda il genelinde bugün başlayan kuvvetli kar ve buzlanmanın etkisini sürdüreceğinin değerlendirildiği belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İlimiz ve ilçelerin tamamında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı her derece ve türdeki resmi, özel, örgün ve yaygın eğitim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, 13 Ocak Perşembe günü bir gün süreyle tatil edilmiştir."

Açıklamada, engelli ve hamile kamu personelinin de idari izinli sayılacağı ifade edildi.