RİZE
Giriş Tarihi : 30-04-2021 15:31   Güncelleme : 30-04-2021 15:31

Cumhur İttifakı'nda 'İkizdere' krizi! İki isim arasında sert tartışma

Rize İkizdere'de Cengiz Holding'in yapmak istediği ve vatandaşların tepki gösterdiği taş ocağı, Cumhur İttifakı'nda krize neden oldu.

Cumhur İttifakı'nda 'İkizdere' krizi! İki isim arasında sert tartışma

Rize İkizdere'de Cengiz Holding'in yapmak istediği taş ocağına karşı köylülerin eylemleri devam ederken, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Yavuz, köylülerin eylemiyle ilgili " HDP ve PKK provokasyonu" dedi.

MHP'li İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz de "Sizinle Cumhur İttifakı'na zarar vermemek için polemikten uzak kalmak istiyorum ancak üslubunuz ve verdiğiniz bilgiler yanlış ve taraflı" diyerek yanıt verdi. 

Olay Rize isimli yerel sitede yer alan habere göre, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Havuz, bölgede başlayan eylemlerle ilgili "HDP ve PKK provokasyonu" nitelemesinde bulundu. Havuz yaptığı açıklamada bölge halkının kışkırtıldığını ve vatandaşın yanlış yönlendirildiğini savunarak, taş ocağıyla ilgili belgeler paylaştı.

MHP'li İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz de AK Partili Havuz'a yanıt verirken, "Değerli İkizdere AK parti ilçe başkanım bunu nereye bırakacağız? Değerli başkanım ana dosya 500 sayfa isterseniz yarın benden temin edebilirsiniz" dedi.

Karagöz, sosyal medyadan şunları kaydetti:

"Sizinle Cumhur İttifakı'na zarar vermemek için polemikten uzak kalmak istiyorum ancak üslubunuz ve verdiğiniz bilgiler yanlış ve taraflı. Bizler burada tarafımız belli, İkizdere’den tarafız, vatandaştan tarafız, coğrafyamızdan tarafız. Bizler daha ilk günden beri vatandaşımızın yanındaydık, dertlerini dinledik ulaşabildiğimiz yetkililere ulaşmaya çalışıyorduk. Sizler bir yerlerden emir almadan maalesef seçmeninize ihanet edip sahaya gelmediniz, gelemediniz.

Sahayı sizler boş bırakıp HDP & CHP'lilere bıraktınız kendi hatanızı şimdi bizlerin üzerinden yavuz hırsız misali bizlerden, özellikle şahsımdan çıkartmaya çalışıyorsunuz. Yanlış ve yalan beyanlar ile bir yerlere varılmaz. Bundan sonra gelişecek olaylar için ders olsun bu olay da algınızı yüksek tutup tarafınızı yanlış doğru sahada belirtirsiniz inşallah."