Rize Haber, Rize haberleri, Sondakika Rize haberleri
HV
04 EKİM Salı 23:30

Evde bakım maaşı yatan iller 14 Ağustos 2022! Pazar evde bakım yardımı paraları yattı mı?

Evde bakım maaşı yatan iller listesi 14 Ağustos 2022 tarihli olarak kesinlik kazandı. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen evde bakım parası yardımı alan vatandaşlar bu konuya önem vermektedir. Peki, 14 Ağustos Pazar evde yardım paraları hesaplara yattı mı?

AKTUEL
Giriş Tarihi : 14-08-2022 00:54
Evde bakım maaşı yatan iller 14 Ağustos 2022! Pazar evde bakım yardımı paraları yattı mı?

Evde bakım maaşı yatan iller listesi 14 Ağustos 2022 tarihinde Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlendi. Son olarak 2022 yılının Ocak ayında zam yapılan bu ödemelerden yararlanan vatandaşlar 14 Ağustos Pazar evde yardım paraları yatan iller listesini sorgulamaktadır.

14 Ağustos Evde Bakım Maaşı Yattı mı?

Evde bakım maaşı her ayın 15'i ile 30'u arasında hesaplara yatmaktadır. 2022 Ağustos ayına dair ödemeler başladığında, hangi illere yattığını gösteren güncel liste haberimizin içeriğinde olacaktır. Bu bağlamda; evde bakım yardımı kişi başına ödenecek yardım miktarı 3.302 TL’ye yükselmiştir.

Evde Bakım Maaşı Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Evde bakım aylığı ödemelerinin hesabınıza yatıp yatmadığını e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. TC kimlik numaranız ile e-Devlet şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna "Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama" yazan yere tıklayabilirsiniz.

SMS ile Sorgulama Nasıl Yapılır?

Maaşlarını Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne BAKIYE yazıp, 4747'e sms atarak sorgulayabilirsiniz.

Evde Bakım Parası Yatan İller Listesi 14 Ağustos

Evde bakım maaşı için yatan iller listesi henüz açıklanmamıştır.

AdminAdmin

Deneme Bonusu Veren Siteler Güncel Haberler Tatvan Haber