Rize Haber, Rize haberleri, Sondakika Rize haberleri
HV
03 ARALIK Cumartesi 09:12

EYT'DE SON DURUM: EYT Ne zaman çıkacak? EYT Ne durumda?

EYT'de son durum Emeklilikte Yaşa Takılanlar tarafından sıklıkla aratılan konulardan bir tanesidir. Emeklilikte Yaşa Takılanlar gün içerisinde EYT Ne zaman çıkacak? EYT Ne durumda? EYT ne zaman çıkacak, tarih ne? Gibi birçok soruyu araştırmaktadır.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-10-2022 15:50
EYT'DE SON DURUM: EYT Ne zaman çıkacak? EYT Ne durumda?

Eyt Ne zaman çıkacak? Ve EYT Ne durumda? Soruları birçok kişinin gündeminde yer alan sorulardır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT için tarih verdi ve ardından EYT Ne zaman çıkacak? EYT Ne durumda? EYT ne zaman çıkacak, tarih ne? Soruları araştırılmaya başlandı. İşte EYT'DE SON DURUM: EYT Ne zaman çıkacak? EYT Ne durumda? EYT ne zaman çıkacak, tarih ne? EYT şartları ne, kimleri kapsıyor?

EYT'DE SON DURUM NE?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "(EYT) Aralıkta basın toplantısıyla kamuoyuyla paylaşacağız. Çalışmamız teknik olarak bitti, Sayın Cumhurbaşkanımızla paylaştıktan sonra Meclis'e intikal ettiririz." ifadesini kullandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili çalışmaya ilişkin, "Çalışmamız son aşamasında. Tamamladık diyebilirim. Aralık ayında bir basın toplantısıyla etraflıca kamuoyuyla paylaşacağız." dedi.

Bilgin, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Taşeron işçilerle ilgili bir soru üzerine Bilgin, kamuya kadrolu geçişlerle ilgili zamanın henüz belli olmadığını ancak çalışmalarını tamamladıklarını söyledi.

Bakanlık olarak şu anda üzerinde çalıştıkları konuları aktaran Bilgin, "(Kamudaki) Sözleşmeli personel meselesi var. Bunlar 516 bin kişinin kadro haklarına kavuşması meselesidir. Onun çalışması bitti, zaman meselesi var." dedi.

EYT NE ZAMAN ÇIKACAK?

Bilgin, çalışmanın son halinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulup sunulmadığına ilişkin ise "Sayın Cumhurbaşkanı'mız uygun olduğu zaman sunacağız. Bugün gündemde yoktu." ifadesini kullandı.

Bu çalışmada kamu sendikalarından gelen talepleri de dikkate aldıklarını vurgulayan Bilgin, "Geçenlerde arkadaşlarımız bir görüşme yaptı. Bunları da değerlendiriyoruz." diye konuştu.

EYT konusundaki bir soru üzerine de Bilgin, "Çalışmamız son aşamasında. Tamamladık diyebilirim. Aralık ayında bir basın toplantısıyla etraflıca kamuoyuyla paylaşacağız. Çalışmamız teknik olarak bitti, Cumhurbaşkanı'mıza sunacağız. Sayın Cumhurbaşkanı'mızla paylaştıktan sonra onu Meclis'e intikal ettiririz." ifadesini kullandı.

Bilgin, Bakanlığın gündeminde olan sözleşmeli personel, geçici işçiler ve taşeron işçilerle ilgili çalışmaların aralık ayına kadar tamamlanarak kamuoyuna açıklanacağını ve Meclis takvimine alınacağını belirtti.

Elif ÇELİKElif ÇELİK

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR